Młode siatkarki z Żor zagrają w śląskim finale mini siatkówki

0
1199

W sobotę 4 czerwca w Mikołowie 8 najlepszych zespołów z województwa śląskiego rozegra XXII Finał Województwa Turnieju Kinder+Sport. Zawodniczki będą walczyć o awans do Finału Ogólnopolskiego, który będzie przysługiwać zespołom z pierwszych trzech miejsc.

Wśród finalistek wystąpią dziewczyny z 5 klasy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Żorskich Twórców Kultury nr 3 w Żorach reprezentujące żorski klub MUKS SARI . Wystąpią w kategorii trójek mini siatkarskich czyli na boisku o wymiarach 4,5x7m grać będą w 3 osobowych składach. Do tej pory dziewczęta rozegrały dziesięć turniejów eliminacyjnych, wygrały 32 mecze z czego przegrały tylko 3. Rozgrywki trwały od stycznia do maja a wzięło w nim udział aż z 97 zespołów z całego śląska. Więc można śmiało powiedzieć że już teraz nasze siatkarki odprawiły z „kwitkiem” aż 89 drużyn. Trzeba jeszcze podkreślić, że na Śląsku w mini siatkówce startuje co roku około 100 drużyn dlatego awans do finałów jest ogromnym sukcesem dla Szkoły i klubu Sari. W historii klas sportowych SP3 i klubu jest to drugi występ w Finale Kinderka.

Finał innego turnieju zaliczą natomiast dziewczyny z klasy 6. Wystąpią one w Finale Województwa w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego, tam zmierzą się z 3 najlepszym szkołami podstawowymi na Śląsku. Będzie to historyczne wydarzenia dla Szkoły.

Niezależnie od wyniku obu szkoła i klub są dumne z żorskich siatkarek. Udowadniamy, że trud i wysiłek włożony w treningi oraz zaangażowanie w grę na licznych turniejach siatkarskich przynoszą efekty. Emocje podczas meczy, radość ze zwycięstwa oraz łzy porażki uczą, wychowują i zapadają w pamięć dlatego bądźmy z dziewczynami i trzymajmy kciuki za młode siatkarki.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ