Rogrywki pierwszoligowe żorskich Gepardów

0
1069

W sobotę 14 maja we Wrocławiu Żorscy baseballiści, brali udział w rozgrywkach 1 ligi baseballu. Żorzanie rozgrywają mecze w grupie południowej z Rawą Katowice oraz Barons Wrocław. Przed meczami Gepardów odbył się mecz pomiędzy Wrocławiem i Katowicami, który zakończył się wynikiem 7;6 dla gospodarzy. Kolejny mecz rozegrała Rawa z Gepardami, jednak po wyrównanym początku i słabej dyspozycji miotaczy obydwu drużyn, na przełomie 2 i 3 zmiany miotacze zostali zmienieni, a mecz nabrał poziomu. Na górce miotacza Gepardów stanął Łukasz Bracha, który poza pojedynczymi odbiciami nie pozwalał katowiczanom rozwinąć skrzydeł. Gepardy w tym czasie solidnie spisywały się na pałce wybijając kilka hitów i wymuszając kolejne błędy rywali. Mecz bardzo stabilny z wyraźną przewagą Gepardów zakończył się już w 5 zmianie z powodu wysokiej przewagi punktowej przy wyniku 20:7.

Kolejna wygrana nie przyszła Gepardom już tak łatwo. Już w pierwszej zmianie Baronowie zdobyli trzy punkty, na co Gepardy odpowiedziały tylko jednym. Kolejne zmiany mimo prób żorzan, tylko zwiększały przewagę wrocławian aż do wyniku 9 :1. Gepardy nie dały jednak za wygraną i w 4 zmianie solidnie wzięły się do odrabiania strat, zdobywając 7 punktów. W poprzedniej zmianie został zmieniony również miotacz Przemysław Kruczek, który mimo fenomenalnego początku sezonu, w sobotę sprawował się przeciętnie. Na miejsce Przemka wszedł Kamil Stajer i jego dyspozycja wystarczyła na doprowadzenie do prowadzenia 12 : 11 dla Gepardów, w zmianie szóstej. W tej również zmianie trener Żor już 2 raz zmienił miotacza, którym został Ariel Rainko. Różnorodność narzucanych przez Ariela piłek pozwoliła zatrzymać zapędy ofensywne Wrocławia na wyrównaniu 12 : 12. Gepardy jeszcze w szóstej zmianie dołożyły jeden punkt, po czym bez problemów wykonały trzy auty w obronie i bez konieczności dogrywania siódmej zmiany zwyciężyły 13 : 12. Warto powiedzieć, że w sobotę świetnie w ataku spisywał się Krzysztof Gołębiowski, który jedną piłkę wybił poza ogrodzenie, a w innym podejściu zdobył tzw. In-side The Park Home Run.

Swoim zwycięstwem Gepardy już po dwóch z trzech kolejkach zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie południowej nie przegrywając żadnego meczu w lidze. Następny mecz naszych zawodników 29 maja na boisku w Żorach przy ul. Minimalnej, kiedy to w ramach Śląskiej Ligi Baseballu Gepardy w dwumeczu podejmą Rawę Katowice.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ