Finał Ligi Klubów Śląskich Szkół Gimnazjalnych i Licealnych

0
854

Zawodnicy UKS  Salmo Żory w dniu 13 maja 2016r zakończyli zmagania w Lidze Klubów Śląskich. Po czterech edycjach nasz klub (rocznik 2001) zajął wysokie II miejsce wśród 22 startujących  klubów. Zawodnicy trenera Krzysztofa Kretka w IV rundzie Ligi  zajmowali  następujące miejsca:

  • Szymon Jaworski: I miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym oraz I miejsce na dystansie 100m dowolnym
  • Kacper Milbrant: II miejsce w konkurencji 100m stylem grzbietowym  oraz II miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym
  • Bartłomiej Uryga: III miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym oraz III miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym
  • Piotr Ździebło: III miejsce w konkurencji 100m stylem dowolnym

Sztafeta mężczyzn na dystansie 4 x 50m stylem dowolnym nie miała sobie równych i z dużą przewagą zajęła I miejsce (skład: Jaworski, Uryga, Pajączkowski, Milbrant).

Podsumowując sezon ligowy 2015/2016 Klub UKS Salmo Żory po czterech rundach Ligi Klubów Śląskich (rocznik 2001) zajął I miejsce w statystyce medalowej zdobywając łącznie 33 medale (14 złotych, 8 srebrnych, 11 brązowych)!

Wśród najlepszej ósemki mężczyzn  na Śląsku znalazło się czterech naszych zawodników. Szymon Jaworski zajął II miejsce, IV miejsce Kacper Milbrant, V miejsce Bartłomiej Uryga, VIII miejsce Marcel Sadło. Nasze Panie zajęły następujące miejsca: Monika Wagner VII miejsce, natomiast Agnieszka Tomasiak miejsce VIII.

W zawodach również uczestniczyli: Kacper Cielecki, Natan Piotrowski, Filip Pichnar, Alicja Lużyna, Olaf Pajączkowski oraz Izabela Kusak.

Zawodnikom oraz trenerowi Krzysztofowi Kretkowi serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia na Mistrzostwach Śląska oraz na Letnich Mistrzostwach Polski.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ