Puchar Europy Ju-Jitsu Paryż 2016 – Sandra Pniak wraca do Żor ze srebrnym medalem

0
1198

Pierwszego maja rozpoczęło się europejskie święto sportów chwytanych w postaci zawodów Paris Open 2016. Prestiżowa impreza skupiająca najlepszych grapplerów ze Starego Kontynentu była tym ważniejsza, że wpierw należało przejść wymagające eliminacje. Trenująca w Octagon Żory, Sandra Pniak bez większych problemów zdeklasowała rywalki na poziomie krajowym, co zagwarantowało jej powołanie do kadry oraz możliwość skonfrontowania swoich umiejętności ze światową elitą.

Zawodniczka żorskiego klubu wystartowała w kategorii Ne Waza, gdzie po raz kolejny udowodniła swoje zdecydowanie ponadprzeciętne talenty w brazylijskim jiujitsu. Mimo walk z przeciwniczkami, których nazwiska budzą podziw pośród wszystkich startujących w formule tego typu reprezentantka Octagonu wychodziła z prawie każdego pojedynku obronną ręką. Nie pozostawiała żadnych wątpliwości sędziom co do tego, że to ona zasługuje na awans do dalszej fazy turnieju. Chociaż nie udało się ostatecznie osiągnąć najwyższego lauru, to srebro doskonale ilustruje potencjał Sandry Pniak oraz pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Wyróżniająca się nie tylko sportowymi osiągnięciami, ale też sukcesami pedagogicznymi w roli nauczyciela oraz trenera judo, grapplerka nie mogłaby w takim stopniu zająć się swoimi marzeniami, gdyby nie wsparcie władz miasta oraz sponsorów dla tego też z tego miejsca pragniemy podziękować:

  • władzom miasta Żory a w szczególności Panu Prezydentowi Waldemarowi Socha oraz jego doradcy do spraw sportu, Pani Annie Ujma jak również Przewodniczącemu Rady Miasta Piotrowi Kosztyła – za docenianie osiągnięć sportowych oraz możliwość rozwoju i trenowania w sprzyjających warunkach poprzez wsparcie w tworzeniu Naszej bazy treningowej.
  • restauracji Strefa Smaku z Syryni za dobór odpowiedniej diety oraz zaopatrzenie w FIT posiłki, które ze względu na charakterystykę uprawianej dyscypliny są niezbędne a ich pomoc jest nieoceniona w tym przypadku.
  • firmą Provita Żory, Fitness Shop Żory, Hotel&Spa Kameleon za codzienną pomoc i wsparcie dla działań Klubu Octagon Żory.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ