Awans do półfinału dziewcząt klasy piątek SP3

0
1204

Awans do półfinału wywalczyły dziś po niesamowitym turnieju dziewczyny z klasy 5 w SP3. Turniej rewanżowy odbył się w Mikołowie. Dziewczyny po dobrym pierwszym turnieju (3 wygrane 1 przegrana) zajmowały 2 miejsce w grupie. Wystarczyło wygrać jeden mecz aby awansować dalej, ale dziewczyny poszły na całość. Dodatkowo Trener Luks wzmocnił drużynę o Marysie Terlecką, która swoim wzrostem (175cm) pełniła rolę straszaka na bloku ;). Zaczęły od trudnego i długiego meczu z SP19 Tychy. Potrzebny były 3 sety aby wyłonić zwycięzcę czyli NAS :). Z Mikołowem i Halembą niby było łatwiej. 2-0 dla nas. Dziewczyny wykazały się cierpliwością i konsekwencją grały dużo długich akcji gdyż rywalki dobrze broniły. Jednak tą kropkę nad “i” częściej stawiały nasze. Ostatni mecz najbardziej emocjonujący o pierwsze mecze w grupie młode siatkarki rozegrały z MOSM Tychy.

W pierwszym turnieju uległy im 0-2. Tym razem podjęły walkę, nie wystraszyły się dobrze wytrenowanych dziewczyn i ich ataków. Do tego dobra zagrywka i i przeciwniczki zaczęły się denerwować. popełniały coraz więcej błędów a my spokojnie i odważnie powiększaliśmy przewagę i tym razem to Żory pokonały Tychy 2-0 i po raz kolejny awansujemy już do PÓŁFINAŁU z pierwszego miejsca co daje dużą szansę na dobre rozstawienie w następnym etapie.

Przypomnijmy, że dziewczyny awansowały do najlepszej 16 z 97 drużyn na śląsku. Brawo dziewczyny i dziękujemy rodzicom-kibicom za wsparcie na każdym turnieju.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ