Sari Cup II już 30 kwietnia 2016

Turniej Karate Kyokushin Shogun Żory

0
1318

KSW SHOGUN ŻORY ma zaszczyt zaprosić wszystkich na II Turniej Karate Kyokushin „SARI CUP”, który odbędzie się 30 kwietnia 2016 roku w Hali Sportowej MOSiR w Żorach.

Zawody wszelkiego rodzaju dalekowschodnich sztuk walki od wielu lat cieszą w naszym regionie się niesłabnącą popularnością, zarówno wśród widzów, jak i zawodników. W Żorach i w okolicznych miastach naszego regionu trenuje je kilka tysięcy osób. Wychodząc naprzeciw temu zainteresowaniu, Klub Sztuk Walki Shogun Żory, kierowany przez sensei Dariusza Kudyk, który propaguje w Żorach sztuki walki, podjął się organizacji własnego turnieju „SARI CUP”. Pierwsza edycja zgromadziła w hali mosiru blisko 200 zawodników z Polski, Czech i Ukrainy, którzy startowali w kilku kategoriach wiekowych.

Karate Kyokushin to pełnokontaktowa sztuka walki stworzona przez najwybitniejszego karatekę minionego stulecia Masutatsu Oyamę, który twierdził, że karate to „sztuka i filozofia walki”, która rozwinęła się na przestrzeni wieków. W naszym kręgu kulturowym pojęcie sztuki kojarzy się z muzyką, malarstwem, rzeźbą – w Japonii również z karate, judo, akido, kendo lub ikebaną. Te dyscypliny sztuki łączy ze sobą idea perfekcji i pełnego wewnętrznego zaangażowania. Karate oprócz wzmocnienia ciała uczy opanowania i poczucia wewnętrznego spokoju, jest sposobem doskonalenia własnego charakteru. Prawdziwe karate można praktykować przez całe życie doświadczając wciąż nowych doznań wewnętrznych wynikających z osadzenia tej sztuki w głębokiej duchowej tradycji oraz podłożu przejawiającym się w medytacji, dyscyplinie, ceremonii i etykiecie dojo. Mawiał, że „Prawdziwymi zwycięzcami są ci którzy zwyciężają w pojedynkach dnia codziennego” i „Gdy nie dajesz rady, a walczysz dalej, to wtedy dopiero zaczyna się Kyokushin”.

Dlaczego SARI?

Sari to pierwsza łacińska nazwa Żor, która została użyta w dokumencie księcia Opola i Raciborza Władysława. Ten władca bowiem, pochodzący z dynastii Piastów Śląskich, zdecydował o nadaniu Żorom praw miejskich w 1272 roku. Oczywiście łacińska nazwa miała swój słowiański źródłosłów, oznaczający miejsce nadające się do upraw i zamieszkania powstałe po wypaleniu wcześniej rosnącego tutaj lasu. Do dziś podobne, wywodzące się z podobnej tradycji nazwy mają Żary na terenie Łużyc i Żarki leżące w pobliżu Częstochowy.

Do wzięcia udziału w turnieju zapraszamy wszystkie kluby bez względu na reprezentowana organizację kyokushin.

Program wydarzenia:

piatek 29 kwietnia – biuro Organizatora / Żory, ul. Osińska 22:

  • 18:00-20:00 / weryfikacja zawodników klubów ościennych

sobota 30 kwietnia – Hala Sportowa MOSiR Żory / ul. Folwarecka 10:

  • 7:00 / weryfikacja zawodników
  • 9:00 / narada sędziów
  • 9:30 / eliminacje i finały kata
  • 12:00 / dekoracja medalistów kata, oficjalne otwarcie Turnieju
  • 12:30 / eliminacje kumite
  • 14:30 / półfinały kumite i finały kumite
  • 16:30 / dekoracja medalistów
  • 17:00 / zakończenie turnieju

Zapraszamy po więcej informacji na oficjalną stronę internetową wydarzenia.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ