Olimpijczycy po raz kolejny liderem województwa w piłce nożnej

0
872

W odbywającym się w poniedziałek 4 kwietnia wojewódzkim finale rozgrywek Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku, uczniowie Zespołu Szkół nr 6 Mistrzostwa Sportowego w Żorach walczyli o powtórzenie sukcesu z ubiegłego roku, jakim była wygrana uczniów rocznika 2003 w tej rywalizacji.

W tym roku do zwycięstwa drużynę poprowadził trener Mieczysław Jakubowski, który wiedział, że przed nimi niełatwe zadanie. Świadczą o tym chociażby wyniki rozgrywek grupowych (dwa remisy: 0-0 z SMS Rekord Bielsko-Biała i 1-1 z SP 5 Gliwice). Spora wygrana 4-0 udała się tylko nad drużyną UKS Ajaks Częstochowa. W kolejnej fazie rozgrywek chłopcy jednak dali z siebie wszystko i w ćwierćfinale pokonali 2-1 SP 8 ze Skoczowa, a następnie w półfinale 2-1 SP 5 (Piast) Gliwice.

Trener wiedział, że finał nie będzie należał do łatwych, ale dzięki zaangażowaniu uczniów i dobrej taktyce, przy wykorzystaniu wszystkich silnych stron zespołu, możliwe stało się pokonanie Rekordu Bielsko-Biała, a tym samym odniesienie zwycięstwa w etapie wojewódzkim turnieju. Dodatkowym sukcesem był tytuł najlepszego bramkarza, który wywalczył Marek Głowacz.

Teraz przed drużyną spełnienie piłkarskich marzeń: rozgrywki na Stadionie Narodowym w Warszawie, a jednocześnie krajowy finał turnieju, który odbędzie się w dniach 29.04 – 02.05. Trzymajmy wtedy kciuki za naszych reprezentantów!

Zespół złożony był z uczniów klasy 5d i 5e Mistrzostwa Sportowego SP 13 Żory pod opieką trenera Mieczysława Jakubowskiego wystąpił w składzie: Bizoń Paweł, Frączek Jakub, Ganiek Dawid, Gliszczyński Szymon, Głowacz Marek, Lada Jakub, Sosna Kacper, Zawierucha Jakub, Skawski Bartosz, Surma Jakub. Wszyscy uczniowie są również zawodnikami MKS Żory rocznik 2004.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ