Najlepsi młodzi siatkarze w kraju szkolą się w Żorach

konferencja prasowa

0
1397

Wielki sukces siatkarzy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, która od roku działa w Żorach, a także współpraca miasta z klubem, były głównymi tematami konferencji prasowej, która we wtorek 16 marca odbyła się w siedzibie Urzędu Miasta Żory.

W konferencji z udziałem przedstawicieli najważniejszych sportowych oraz regionalnych mediów wzięli udział: Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory, Anna Ujma – Doradca Prezydenta, Adam Gorol Prezes Zarządu Jastrzębskiego Węgla, Arkadiusz Żydek – Dyrektor Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, Jarosław Kubiak – Trener Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, Paweł Żeliński – kapitan zwycięzców Młodej Ligi oraz  Iwona Walczyk – Zastępca Dyrektora Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Żorach.

Podczas konferencji Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory odebrał podziękowania od Prezesa Jastrzębskiego Węgla Adama Gorola, za pomoc i ogromne wsparcie miasta dla Akademii Talentów. Prezydent otrzymał także w prezencie złoty medal za zwycięstwo Akademii Talentów w prestiżowych rozgrywkach Młodej Ligi.

Wielkie słowa uznania dla Pana Prezydenta, że podjął decyzję, by Akademia wystartowała w Żorach. Dziś odnosimy sukces w postaci złotego medalu młodzieżowych mistrzostw Polski i jest to nasz wspólny sukces

– mówił Adam Gorol, dziękując jednocześnie całej drużynie, sztabowi szkoleniowemu, dyrektorom Akademii oraz bursy, a także dyrekcji Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Żorach.

Podczas konferencji rozmawiano o zwycięstwie zawodników Akademii Talentów w Młodej Lidze, współpracy klubu siatkarskiego z Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach i Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, a także o planach dalszej współpracy Akademii Talentów z miastem Żory. Waldemar Socha podkreślił także, że podopieczni Akademii Talentów już teraz mają w Żorach doskonałe warunki do nauki, zaś od września będą też mieli świetne warunki do treningów, dzięki nowej hali, która powstanie przy Szkole Mistrzostwa Sportowego, mieszczącej się w Zespole Szkół nr 3 w Żorach. Warto podkreślić, że hala będzie służyła nie tylko siatkarzom, ale wszystkim uczniom szkoły.

Następnie głos zabrali przedstawiciele Akademii Talentów, którzy opowiedzieli o wynikach sportowych poszczególnych zespołów.

Mam nadzieję, że to nie jest ostatni sukces Akademii. W tym roku awansowaliśmy już do finału mistrzostw Polski juniorów, a w ćwierćfinałach mistrzostw kraju są nasi kadeci oraz młodzicy

– przypomniał Arkadiusz Żydek, dyrektor Akademii Talentów.

W Akademii możemy realizować swoje marzenia i walczyć o swoją przyszłość. W Żorach mamy wszystko, co potrzeba. Teraz dzięki nowej hali będziemy mieli pełne udogodnienia dla naszego rozwoju

– podsumował Paweł Żeliński, kapitan złotej drużyny młodzieżowych mistrzów Polski.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ