Pływanie w Żorach złotem stoi – Mistrz Polski, UKS Salmo Żory

0
1340

Niemożliwe stało się możliwe! Zawodnicy pływackiego klubu UKS Salmo Żory spisali się na medal, i to niejeden! Podczas zimowych Mistrzostw Polski 15-latków ,które odbywały się w Gorzowie Wielkopolskim (4-6.03.2016), podopieczni trenera KRZYSZTOFA  KRETKA sprawiali niespodziankę za niespodzianką. Sam trener przecierał oczy ze zdziwienia – notabene, świetna robota Panie trenerze!

Na szczególne słowa uznania zasługuje Szymon Jaworski, najjaśniejsza gwiazda klubu. Szymon zachwycał swoimi występami, pobijając rekord za rekordem. Potwierdził wysoką klasę zdobywając indywidualnie trzy tytuły Wice-Mistrza Polski w następujących konkurencjach: 100m styl zmienny, 100m styl dowolny, 50m styl motylkowy oraz brązowy medal w konkurencji 100m stylem motylkowym. Jego postawa przyczyniła się także do sukcesów sztafet.

Kacper Milbrant to cichy bohater „drugiego planu”. Indywidualnie zawodnik ten plasował się na wysokich miejscach w pierwszej dziesiątce w kraju. W konkurencji 50m stylem grzbietowym zajął miejsce 7, na dystansie 200m stylem motylkowym uplasował się na 8 miejscu a na 200m stylem grzbietowym był na 9 miejscu. Wyraźnie zawodnik ten, na te mistrzostwa nastawił się na walkę sztafetową. Ale o tym później…

Bartłomiej Uryga także pokazał swoją klasę sportową. Zawodnik ten poprawił swoje rekordy życiowe , a w silnie obsadzonych konkurencjach zajmował wysokie XI miejsca w kraju na dystansach 50m i 100m stylem klasycznym.

Marcel Sadło wystąpił w finale B w konkurencji 100m stylem klasycznym i zajął miejsce XVI.

Monika Wagner uplasowała się na XIV miejscu na dystansie 200m stylem motylkowym.

Agnieszka Tomasiak również wystąpiła w finale B w konkurencji 100m stylem motylkowym i zajęła miejsce XVI.

Na tym koniec osiągnięć indywidualnych. Przejdźmy do sztafet chłopców, które przyprawiały kibiców, rodziców oraz trenera o zawał serca.

Piątek 04.03.2016r w godzinach wieczornych na start zgłasza się sztafeta chłopców na dystansie 4 x 200m stylem dowolnym. Pierwszy startuje Szymon Jaworski, wyprowadza sztafetę na prowadzenia, po nim do boju wkraczają Bartłomiej Uryga i Olaf Pajączkowski, zawodnicy ci osiągają niesamowite czasy! Sztafeta znajduje się na IV miejscu, jako ostatni do walki wkracza Kacper Milbrant  po kapitalnej walce z kapitalnym czasem przyprowadza sztafetę na II miejsce. Mamy pierwszy tytuł Wice-Mistrza Polski! Od tego dnia ludzie zaczynają pytać – skąd jesteście? Gdzie leżą Żory? Inne zespoły zaczynają się z nami liczyć…

Sobota 05.03.2016 r. to jest i będzie historyczna data dla klubu UKS Salmo Żory. Sztafeta chłopców 4 x 100m stylem dowolnym. Zawodnicy skupieni do granic możliwości stają do boju z potęgami pływania w kraju. Ale nie spuszczają głów! Tak jak dzień wcześniej sztafetę otwiera Jaworski, następnie Uryga, Pajączkowski i na koniec Milbrant. Po 3 minutach i 37 sekundach pływacy UKS Salmo Żory zostają MISTRZAMI  POLSKI – niemożliwe staje się możliwe!

Niedziela 06.03.2016 apetyt rośnie w miarę jedzenia… Trener i zawodnicy chcą więcej, rodzice zacierają ręce… Sztafeta w niezmienionym składzie: Milbrant, Uryga, Jaworski i Pajączkowski stają do boju w konkurencji 4 x 100m stylem zmiennym. Po ciężkiej walce zdobyli kolejny tytuł Wice-Mistrza Polski ulegając jedynie Galicji Kraków o dziewiętnaście setnych sekundy. Ogólnie nasz klub zajął 6 miejsce w kraju na 147 klubów biorących udział w mistrzostwach. Nic dodać nic ująć… to był wspaniały weekend, emocje bezcenne!

Dziękujemy władzą Miasta Żory za wsparcie, dziękujemy naszym przyjaciołom Spedycji Pawbud, Restauracji Artus, Firmom Atlas Tours, Ubezpieczenia-Premium, SerwerSms.pl, oraz spółce Nowe Miasto za okazaną pomoc, za to, że nie pozostaliście obojętni na nasze prośby.  Kłaniamy się w pas i odwdzięczamy tak pięknymi sukcesami!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ