Wybrano projekt Budżetu Obywatelskiego 2016

0
858

Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach serdecznie dziękuje za każdy oddany głos na przedstawiony projekt „2B: Bezpieczny Basen”, który zwyciężył w tegorocznej edycji głosowania na inicjatywę Budżetu Obywatelskiegona rok 2016. Zaproponowana koncepcja modernizacji jedynego basenu w Żorach stawia na przyjazne dzieciom i przepełnione mnóstwem atrakcji wodnych, opartych na działaniu nowoczesnych technologii miejsce. To dzięki Waszemu wsparciu realizacja tych założeń będzie miała miejsce już w przyszłym roku!

Dziękujemy wszystkim głosującym, obiecujemy informować o postępach prac i przypominamy raz jeszcze planowane zmiany w modernizacji basenu:

  • Wymiana niecki basenu na konstrukcję ze stali nierdzewnej podniesie bezpieczeństwo użytkowników i zminimalizuje ilość urazów oraz umożliwi uzyskanie dodatkowych oszczędności, które wynikać będą z łatwiejszego utrzymania w czystości samej niecki jak i jej szczelności. Ponadto, co najważniejsze korzyścią będzie krótka zwłoka mająca miejsce od podjęcia decyzji o uruchomieniu basenu do jego otwarcia. Obecnie czas ten wydłużony jest prawie do 2 miesięcy (o ile są sprzyjające warunki pogodowe, niezbędne do przeprowadzenia wymaganych prac renowacyjnych). W ten sposób możliwe będzie uruchomienie basenu w sezonie letnim już od czerwca.
  • Obiekt zyska nowoczesny i ładny wygląd co zwiększy jego atrakcyjność i spowoduje jego większą odwiedzalność oraz znacząco wpłynie na przychody, a tym samym pokrycie wydatków związanych z jego utrzymaniem.
  • Część płytka będzie przyjazna dla dzieci i stanie się przestrzenią pełną atrakcji wodnych. Planuje się wydzielenie brodzika o głębokości wody nie przekraczającej 0,4 m z wieloma różnymi atrakcjami (gejzery wodne, ślizgawki, fontanny, huśtawki wodne itp.).
  • W przepompowni zostanie wymieniony system uzdatniania wody na wzór obecnie stosowany w nowoczesnych basenach.
  • Strefę w której przebywać będą osoby umiejące pływać planuje się podzielić tak, by oprócz rekreacji istniała możliwość pływania sportowego (wydzielone tory i słupki startowe).
  • Strefa dla nieumiejących pływać wyposażona będzie w długą zjeżdżalnię.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ