Karatecy udanie zakończyli rok

0
247

W sobotę 14 grudnia we Włocławku odbył się XVI Puchar Polski Karate Kyokushin z udziałem rekordowej ilości ponad 550 zawodników ze 111 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Organizatorem turnieju był Włocławski Klub Karate Kyokushin, sędzią głównym był Wiceprezes PZK shihan Andrzej Drewniak.

Czteroosobowa reprezentacja żorskiego Klubu Sztuk Walki Shogun Żory wywalczyła 3 medale zajmując drużynowo 30 lokatę.

Srebrny medal po trzech wygranych walkach zdobył w kumite juniorów młodszych do 60 kg Kacper Żesławski. W kumite juniorów mł. powyżej 65 kg brązowy medal wywalczył Jakub Lis. Trzeci medal, również brązowy, przypadł w kumite seniorów masters powyżej 85 kg instruktorowi naszych karateków sensei Dariuszowi Kudyk.

Klub reprezentował jeszcze Miłosz Myszkowski w kumite juniorów do 60 kg,

Start zawodników Klubu Sztuk Walki Shogun Żory na Pucharze Polski w Włocławku wsparty były przez Gminę Miejską Żory. Był to ostatni start w tym roku. Łącznie w 20 turniejach żorscy karatecy zdobyli 65 medali.

Wszystkich chętnych bez względu na wiek, którzy chcieliby rozpocząć lub kontynuować swoja przygodę z karate kyokushin sensei Dariusz zaprasza na treningi, które odbywają się codziennie w dojo mieszczącym się w Zespole Szkół nr 3 na os. Sikorskiego (wejście główne do szkoły).