Szachowi Mistrzowie są z Osiedla Księcia Władysława!

0
154

24 listopada w Niepublicznej Szkole Mistrzostwa Sportowego rozegrano III Drużynowe Mistrzostwa Dzielnic Żor w Szachach. W zawodach stanęło do walki dziewięć pięcioosobowych drużyn, reprezentujących różne żorskie dzielnice.

Tytuł zdobyła, a w zasadzie obroniła, drużyna reprezentująca osiedle Księcia Władysława. Złota drużyna wystąpiła w składzie:

• Aleksander Zawierucha (kapitan)
  • Maciej Tritt
  • Jan Kot
  • Sebastian Burak
  • Mirela Szołtysek-Rybak

Drugie miejsce, jak przed rokiem, zdobyli zawodnicy z osiedla Wojciecha Korfantego grający w składzie:

• Arkadiusz Szmyd (kapitan)
  • Dawid Boruta
  • Kacper Fojcik
  • Katarzyna Kuśka
  • Nikola Ordzowiała

Trzecie miejsce wywalczyli, debiutujący w zawodach, zawodnicy z dzielnicy Zachód:

• Igor Zaborski (kapitan)
  • Mateusz Froncek
  • Mikołaj Froncek
  • Antoni Spleśniały
  • Krysia Ucherek

W turnieju wzięły udział ponadto drużyny z osiedli: Powstańców Śląskich, 700-lecia Żor, Władysława Sikorskiego (2 składy) oraz dzielnic Rowień i Rój. Oprócz zawodników, turniej obserwowała liczna widownia zgromadzona w Szkole, dopingująca swoich zawodników.

Najlepsi otrzymali medale i bony podarunkowe do sklepu Decathlon, a każdy zawodnik dostał pamiątkowy kubek z turniejowym logiem.

Klub Sportowy Roszada Żory składa szczególne podziękowania dla: Urzędu Miasta Żory
za wkład finansowy w organizację przedsięwzięcia oraz dla Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Żorach, za udostępnienie sali i wszelką pomoc w organizacji.