6 medali karateków na CARBON CUP

0
191

W sobotę 23 listopada w Jastrzębiu Zdrój odbył się XI Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin „Carbon Cup” z udziałem 360 zawodników z 36 klubów z Polski i Czech. Reprezentacja żorskiego Klubu Sztuk Walki Shogun Żory wywalczyła 6 medali zajmując drużynowo 10 lokatę

Puchar i tytuł dla „Najlepszego Zawodnika Turnieju” zdobył Szymon Kieczka, który w efektownym stylu (wszystkie walki wygrane przed czasem) wywalczył złoto w kategorii kumite seniorów do 70 kg oraz złoto w kata seniorów. Kolejny złoty medal wywalczył Jakub Lis w kumite juniorów mł. powyżej 60 kg. W tej samej kategorii brązowe medale wywalczyli Kacper Żesławski i Dawid Pyrek. Ostatni brązowy medal przypadł Wojtkowi Mańce w  kumite kadetów do 30 kg.

Klub reprezentowali jeszcze:

• Marta Zmarzły – kata juniorek,
  • Mateusz Zmarzły – kumite młodzików do 40 kg,
  • Kamil Szewieczek – kumite kadetów do 37 kg,
  • Szymon Grajner i Piotr Kandelski – kumite kadeci mł. +30 kg,
  • Hania Sobczyk – kata kadetek mł. i kumite kadetek mł. do 25 kg.

Trener żorskich karateków sensei Dariusz Kudyk pełnił role jednego z sędziów mistrzostw z ramienia PZK.

Start zawodników Klubu Sztuk Walki Shogun Żory w Jastrzębiu Zd. wsparty były przez Gminę Miejską Żory. Kolejne starty „żorskich shogunów” już w grudniu na turnieju w Rybniku i Pucharze Polski w Włocławku.

Wszystkich chętnych bez względu na wiek, którzy chcieliby rozpocząć lub kontynuować swoja przygodę z karate kyokushin sensei Dariusz zaprasza na treningi, które odbywają się codziennie w dojo mieszczącym się w Zespole Szkół nr 3 na os. Sikorskiego (wejście główne do szkoły).