Żorski karateka z medalem Mistrzostw Europy

0
56

W dniach 24-26 października w Porto Vila do Conde w Portugali odbyły się 33 Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin z udziałem 360 zawodników z 26 krajów. W klasyfikacji seniorów Polska zajęła trzecie miejsce, natomiast w kategoriach młodzieżowych miejsce pierwsze. W skład Polskiej reprezentacji weszło trzech karateków reprezentujących Klub Sztuk Walki Shogun Żory. Miło nam poinformować, że w Porto brązowy medal Mistrzostw Europy w kumite senior master man open wywalczył trener i prezes żorskiego klubu sensei Dariusz Kudyk. W konkurencji kata senior man w pierwszym dniu mistrzostw zajął on 14 pozycję. Sensei Darek swoja przygodę z pełno kontaktowym karate kyokushin rozpoczął ponad 32 lata temu. Obecnie jest Kierownikiem żorskiego ośrodka z ramienia Polskiej Organizacji Kyokushinkai, licencjonowanym instruktorem i sędzią Polskiego Związku Karate, posiadaczem stopnia mistrzowskiego 3 dan, medalistą Mistrzostw Śląska, Mistrzostw Polski.

Żorski klub reprezentowali również Jakub Lis w kategorii kumite juniorów mł. powyżej 75 kg oraz  Miłosz Myszkowski w kategorii kumite juniorów do 60 kg. Obaj niestety po zaciętym boju przegrali swoje pierwsze walki.

Gratulujemy sensei Darkowi medalu, a całej trójce godnego reprezentowania naszej Ojczyzny, Miasta i Klubu. Wyjazd i start naszych karateków wsparli min.:

• EUROMOT
  • JUNIOR BUDMAN
  • TUDOR HADIRCA
  • AGNIESZKA JÓŹWIAK.

Za okazaną pomoc w imieniu zawodników składamy wszystkim, również anonimowym darczyńcom „Domo Arigato”.

Poza Porto w miniony weekend żorscy karatecy wystąpili również na kolejnym Grand Prix Beskidów Karate Kyokushin, które odbyło się w Wilkowicach. Złoty medal w kumite juniorów mł. do 60 kg wywalczył Kacper Żesławski. Klub reprezentowali również w kumite kadetów do 35 kg Wojciech Mańka i Kamil Szewieczek, którzy przegrali swoje pierwsze walki z zawodnikami gospodarzy po bardzo kontrowersyjnych i stronniczych werdyktach sędziowskich.

Kolejny starty „żorskich shogunów” już za 2 tygodnie na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców i Juniorów w Makowie Mazowieckim.

Wszystkich chętnych bez względu na wiek, którzy chcieliby rozpocząć lub kontynuować swoja przygodę z karate kyokushin sensei Dariusz zaprasza na treningi, które odbywają się codziennie w  dojo mieszczącym się w Zespole Szkół nr 3 na os. Sikorskiego (wejście główne do szkoły).