Karatecy kończą rok szkolny z przytupem

0
82

W miniona sobotę 15 czerwca karatecy z Klubu Sztuk Walki Shogun Żory wystartowali w Limanowej w ostatnich przed wakacjami zawodach. W tegorocznej edycji Międzynarodowego Turnieju „One World One Kyokushin” wystartowało 300 zawodników reprezentujących  40 klubów z Polski, Czech, Litwy, Ukrainy i Węgier. Reprezentacji żorskiego klubu kierowanego przez sensei Dariusza Kudyka do swojej kolekcji 56 medali zdobytych w pierwszym półroczu tego roku dołożyła kolejne sześć.

Puchar i tytuł „Najlepszego Technika Turnieju” zdobył Szymon Kieczka, który w efektownym stylu zdobył złoto w kategorii kumite juniorów do 60 kg oraz srebro w kata juniorów (w finale był ex aequo  na I miejscu, decyzja sędziego głównego zajął ostatecznie II lokatę). Dwa medale zdobyła również Wiktoria Niemiec, złoto w kata młodziczek i brąz w kumite młodziczek do 50 kg. Kolejne brązowe medale wywalczyli – Jakub Lis w kumite juniorów mł. powyżej 60 kg oraz Szymon Myszkowski w kumite kadetów do 30 kg.

Klub reprezentowali jeszcze Miłosz Myszkowski i Wojtek Mańka. Start zawodników Klubu Sztuk Walki Shogun Żory w Limanowej wsparty były przez Gminę Miejską Żory. Przed naszymi zawodnikami teraz przerwa wakacyjna obfitująca w obozy kondycyjne, zgrupowania Kadry Narodowej przygotowujące do najważniejszej imprezy w tym roku – Mistrzostw Europy w Portugali.

Na oficjalne zakończenie roku szkolnego sensei Dariusz wraz z karatekami zaprasza w najbliższa sobotę 22 czerwca do Hali Mosir Żory przy ul. Folwareckiej, gdzie odbędzie się VI Seminarium Kumite Kyokushin, które poprowadzi Shihan Janusz Piórkowski (5dan). Do udziału w Seminarium organizator zaprasza w szczególności wszystkich ćwiczących karate, bez względu na wiek, stopień zaawansowania, przynależność klubową i organizacyjną, oraz wszystkich sympatyków karate kyokushin. Początek Seminarium o godz. 16:00, wstęp wolny.

Szczegółowe informacje pod nr tel. 697567259 i na facebooku.