Kacper Milbrant Mistrzem Śląska

0
82

W ubiegłym tygodniu (13-14.06.2019r) w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Śląska Open. Mieszkaniec Żor Kacper Milbrant reprezentujący barwy KS AZS AWF Katowice zdoby w tych zawodach 5 medali. Złoty na dystasie 200m stylem dowolnym w kategorii 16-18 lat i co za tym idzie tytuł Mistrza  Śląska. Wynik uzyskany na tym dystasie pozwolił Kacprowi stanąć na najniższym podium w kategorii OPEN zdobywając medal brązowy. W konkurencji 100m stylem dowolnym wywalczył medal srebrny w kategorii 16-18 lat a także medal brązowy w kategorii OPEN. Natomiast na dystanie 50m stylem dowolnym Kacper stanął na najniższym podium w kategorii 16-18 lat. Zawody te to kolejny etap przygotowań do Mistrzostw Polski, które odbędą się w lipcu. Warto dodać, że w maju (24-25.05.2019r) szkoła do której uczęszcza Milbrant ( SMS Oświęcim) po raz kolejny wywalczyła tytuł najlepszej szkoły sportowej w Polsce.

Gratulacje dla zawodnika a także dla  jego trenera Przemysława Ptaszyńskiego oraz dla całego sztabu szkoleniowego SMS Oświęcim.

Zawodnik składa podziękowania dla Miasta Żory za coroczne wsparcie, które pozwala mu spełniać  sportowe marzenia.