Potykali się po rycersku

0
191

Karatecy z Klubu Sztuk Walki Shogun Żory świętowali Dzień Dziecka na sportowo. W sobotę 1 czerwca  wystartowali oni w Kożuchowie w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubuskiego Karate Kyokushin. W zabytkowej scenerii na macie w sali głównej kożuchowskiego zamku w szranki stanęło 180 zawodników z 17 klubów. Reprezentacja żorskiego klubu wywalczyła 6 medali zajmując drużynowo 5 miejsce.

Tytuł mistrzowski w kumite seniorów powyżej 75 kg w swoim debiucie wywalczył Wojciech Szewieczek. W kategorii seniorów do 75 kg „bratobójcza” walka o brązowy medal rozegrała się pomiędzy Tomaszem Przontką a Dawidem Mańką, rozstrzygnięta po dogrywce na korzyść Tomasza.

W kategorii kata młodziczek i kumite młodziczek powyżej 45 kg dwa srebra wywalczyła Wiktoria Niemiec. Kolejne medale zdobyli kadeci, Wojciech Mańka srebro w kategorii do 30 kg i Kamil Szewieczek brąz w kategorii do 35 kg.

Klub reprezentowali jeszcze Kacper Żesławski (IV m. w kata juniorów mł.) i Julia Smietana. Trener żorskich karateków Sensei Dariusz Kudyk pełnił rolę sędziego.

Ostatni start przed wakacjami „żorskich shogunów” 15 czerwca w Limanowej na Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin „ONE WORLD ONE KYOKUSHIN”.