Lekkoatleci z medalami Mistrzostw Śląska

0
123

Siedem  medali zdobyli lekkoatleci UKS Czwórka Żory na Mistrzostwach Śląska juniorów i seniorów , które odbyły się w dniach 25 – 26 maja w Bielsku Białej .

Mistrzynią Śląska juniorek na dwóch dystansach została MARTYNA ZIEBURA. W pierwszym dniu zawodów żorska lekkoatletka zdobyła złoty medal w biegu na 400m z nowym rekordem życiowym 56,96s. W niedzielę była bezkonkurencyjna na dystansie o połowę krótszym – 200m . Z dwoma krążkami z Mistrzostw wróciła również aktualna Halowa Mistrzyni Polski – ZUZANNA WYPPICH. W sobotę zwyciężyła na dystansie 100m w kategorii juniorek młodszych , z nowym rekordem życiowym – 12,22s. W drugim dniu Mistrzostw, Zuza zdobyła srebrny medal w biegu na 200m. JULIA HAN zajęła I miejsce w biegu seniorek na 800m z nowym rekordem życiowym. Dwa medale Mistrzostw to dorobek MARIUSZA SYZDKA. W konkursie skoku w dal seniorów został Wicemistrzem Śląska , natomiast w konkursie rzutu dyskiem zdobył brązowy medal.

IV miejsce w biegu juniorów młodszych na 400m zajął MICHAŁ WRÓBEL z nową życiówką – 50,64s. Również IV miejsce zajął MARIUSZ SYZDEK  w konkursie pchnięcia kulą. V miejsca zajęli : KACPER UCHEREK w skoku w dal juniorów młodszych – 6,30m , SZYMON DRABIK w biegu juniorów młodszych na 100m , DARIA NAJBERG w biegu juniorek młodszych na 1500m. Rekordy życiowe ustanowili : MAGDA CZAJKOWSKA w biegu na 200m , PATRYCJA STĘPKA w biegu na 400m, CYPRIAN BRILLA na 400m , MICHAŁ WRÓBEL NA 200m.

Wychowanek „Czwórki” a obecnie w barwach AZS AWF Katowice – PAWEŁ DZIDA , zdobył dwa złote medale. W pierwszym dniu Mistrzostw zwyciężył na dystansie 100m z wynikiem 10,77s , w niedzielę zdobył złoty medal w biegu na 200m – 21,90s.

Kolejne starty już w przyszły weekend. Zuzanna Wyppich i Michał Wróbel będą reprezentować województwo śląskie na meczu 4 województw, który odbędzie się 1 czerwca w Krakowie . Również 1 czerwca młodzicy będą rywalizować na zawodach Ligii Młodzików w Bielsku Białej. W niedzielę , 2 czerwca – Martyna Ziebura i Paweł Dzida wystartują w Gliwicach na Ogólnopolskim  Mitingu – II Grand Prix Gliwic.