Kolejny medalowy weekend żorskich karateków

0
211

Karatecy z Klubu Sztuk Walki Shogun Żory kierowanego przez sensei Dariusza Kudyka nie zwalniają tempa i miniony weekend znowu mogą zaliczyć do udanych, jeżeli chodzi o starty na krajowych i międzynarodowych matach.

W dniach 24-26 maja w miejscowości Györ na Węgrzech z udziałem ponad 500 zawodników z 28 europejskich krajów oraz Japonii i Kazachstanu odbyły XII Otwarte Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin organizacji All Japan Kyokushin Union. Wicemistrzynią Europy w konkurencji kumite dziewcząt +45 kg została Wiktoria Niemiec.

Kolejne 6 medali padło łupem żorskich karateków w Rudzie Śląskiej, gdzie w sobotę 25 maja odbył się V Puchar Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin z udziałem ponad 500 zawodników z 33  klubów. Tytuł i puchar dla najlepszego zawodnika tegorocznego Pucharu Śląska przypadł Szymonowi Kieczce, który zdobył dwa złote medale w kata juniorów i kumite juniorów. Pozostałe medale zdobyli:

• Jakub Lis – złoto w kumite juniorów mł. +65kg,
  • Miłosz Myszkowski – srebro w kumite juniorów -60kg,
  • Kamil Szewieczek – srebro w kumite kadetów -35kg,
  • Kacper Żesławski – brąz w kata juniorów mł.

Klub reprezentowali jeszcze Marta Zmarzły, Natalia Przontka, Wojciech Mańka, Zuzanna Kuczyńska i Szymon Myszkowski. Sensei Darek pełnił rolę sędziego. Start zawodników Klubu Sztuk Walki Shogun Żory w Rudzie Śl. wsparty były przez Gminę Miejską Żory.

Kolejny start „żorskich shogunów” już 1 czerwca na Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w Kożuchowie.