Sobota na pięć!

0
191

Miniona sobota 11 maja była „sobotą na pięć” w wykonaniu karateków z Klubu Sztuk Walki Shogun Żory.

Wczesnym rankiem zameldowali się oni w Wieliczce, gdzie odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Solny z udziałem blisko 350 zawodników z Polski, Niemiec, Czech i Rumunii. Sześcioosobowa reprezentacja żorskiego klubu wywalczyła łącznie 7 medali zajmując drużynowo wysokie piąte miejsce na 43 startujące kluby.

Podwójnym złotym medalistą i zdobywca 2 pucharów został Szymon Kieczka, który był bezkonkurencyjny w kategorii kata juniorów i kumite juniorów do 60 kg. Trzeci złoty medal padł łupem Wiktorii Niemiec, która wygrała kategorię kata młodziczek i dodatkowo wywalczyła srebrny medal w kategorii kumite młodziczek do 55 kg. Kolejne dwa srebrne medale wywalczyli Miłosz Myszkowski w kumite juniorów do 60 kg oraz Jakub Lis w kumite juniorów młodszych powyżej 60 kg. Ostatni medal wywalczył najmłodszy członek ekipy Kamil Szewieczek, który zajął trzecie miejsce w kumite kadetów do 35 kg. Klub reprezentował jeszcze w kata i kumite juniorów młodszych Kacper Żesławski, któremu nie udało się dostać do strefy medalowej.  Trener i opiekun żorskich karateków Sensei Dariusz Kudyk pełnił role sędziego z ramienia PZK.

Sobota na pięć” w wykonaniu żorskich karateków zakończyła się późnym wieczorem na żorskim rynku na mecie pięciokilometrowego dystansu VII Żorskiego Biegu Ogniowego.

Start zawodników Klubu Sztuk Walki Shogun Żory w Wieliczce wsparty były przez Gminę Miejską Żory. Kolejny start „żorskich shogunów” już 18 maja na turnieju w Wodzisławiu Śl. oraz na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy Kyokushin World Union w Berlinie, gdzie w kategorii junior do 60 kg Polskę reprezentować będzie Szymon Kieczka. Poszukujemy sponsorów, którzy chcieliby wesprzeć wyjazd naszego młodego zawodnika. Kontakt w tej sprawie pod nr tel. 697567259.

Szczegółowy harmonogram zajęć, informacje na temat działalności klubu znaleźć można na fanpage klubu https://www.facebook.com/KSWShogunZory oraz na klubowej stronie internetowej http://shogun-zory.pl.