Medalowy weekend żorskich karateków

0
232

Miniony weekend był bardzo pracowity dla karateków z Klubu Sztuk Walki Shogun Żory, sobotę i niedzielę spędzili oni na matach zdobywając w sumie 7 medali.

W sobotę 16 marca w Gliwicach odbyły się XXXIX Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego Karate Kyokushin, w których wystartowało 130 zawodników z 24 klubów. Wicemistrzem Śląska w kategorii kumite juniorów do 60kg został Miłosz Myszkowski. Brązowy medal w tej samej kategorii wywalczył Szymon Kieczka, który dołożył do niego jeszcze brąz w kata juniorów.

Natomiast w niedziele 17 marca w Wołowie odbyły się XXXIX Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego Karate Kyokushin, z których żorscy karatecy przywieźli trzy tytuły mistrzowskie. Podwójnym mistrzem Dolnego Śląska w kategorii kumite juniorów do 60kg i kata juniorów został Szymon Kieczka. Kolejny tytuł mistrzowski przypadł w kumite juniorów młodszych powyżej 65kg Jakubowi Lisowi. Wicemistrzem w kategorii kumite juniorów młodszych do 60kg został Kacper Żesławski, który otarł się też o podium w konkurencji kata, zajmując w finale 4 lokatę.

W Wołowie odbyły się również Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, w których Żory reprezentowała Wiktoria Niemiec. W konkurencji kata Wiktoria dostała się do finałowej ósemki, zajmując ostatecznie piąte miejsce. W kategorii kumite do 50 kg przegrała niestety swoją pierwszą walkę.

Trener i opiekun żorskich karateków Sensei Dariusz Kudyk w obu turniejach pełnił role sędziego z ramienia PZK. Starty zawodników Klubu Sztuk Walki Shogun Żory wsparte były przez Gminę Miejską Żory. Kolejny start „żorskich shogunów” już 13 kwietnia w Żorach na SARI CUP 2019, na który zapraszamy wszystkich sympatyków karate i sportów walki.

Szczegółowy harmonogram zajęć, informacje na temat działalności klubu znaleźć można na fanpage klubu https://www.facebook.com/KSWShogunZory oraz na klubowej stronie internetowej http://shogun-zory.pl.

Kontakt do instruktora: sensei Dariusz Kudyk – tel: 697567259, email: shogun.zory@interia.pl.