Zuzanna Wyppich Mistrzynią Polski

0
456

Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czwórka” Żory – ZUZANNA  WYPPICH, zdobyła złoty medal w biegu na 200m w kategorii juniorek młodszych na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w dniach 8-10 lutego w Toruniu.

Swoją rewelacyjną formę Zuza pokazała już w biegach eliminacyjnych , gdzie ustanowiła rekord życiowy i uzyskała najlepszy wynik. Bieg finałowy był potwierdzeniem umiejętności piętnastolatki z Żor , w którym ponownie poprawiła „życiówkę” 25,28s i została Mistrzynią Polski Juniorek młodszych w biegu na 200m. Bardzo dobry występ zanotowała  MARTYNA ZIEBURA, która  zajęła V miejsce w biegu juniorek na 400m . Martyna , zarówno w biegu eliminacyjnym          ( 57,20s )  jak i finałowym (57,13s)  poprawiała swoje rekordy życiowe . Na tym samym dystansie MARTA KAŁMUK , nie zdołała awansować do biegu finałowego. Swoje „życiówki” poprawili również MICHAŁ WRÓBEL i  CYPRIAN BRILLA , którzy startowali w biegach na 300m  juniorów młodszych. W konkursie skoku w dal KACPER UCHEREK nie zdołał awansować do ścisłego finału , ale w serii eliminacyjnej poprawił swój rekord życiowy ( 6,14m). Na Mistrzostwach Polski debiutowali również MAGDA CZAJKOWSKA w biegu na 300m i SZYMON DRABIK w biegu na 200m.

Udział w zawodach był sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Żory.

Kolejne zawody już  21 lutego  na hali w Ostrawie, na których będą promować miasto – najmłodsi lekkoatleci „Czwórki“.