Międzynarodowy Miting w Ostrawie

0
241

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czwórka” Żory rozpoczęli starty w sezonie halowym. Lekkoatleci zadebiutowali 5 stycznia na międzynarodowym Mitingu, który odbył się w Ostrawie.

W biegu na 300m wystartowało dziewięciu zawodników „Czwórki” . W kategorii juniorek zwyciężyła MARTYNA ZIEBURA z wynikiem 40,08s, MARTA KAŁMUK zajęła 3 miejsce. ZUZANNA WYPPICH była bezkonkurencyjna w kategorii juniorek młodszych uzyskując wynik 42.09 a MAGDA CZAJKOWSKA była trzecia. Bardzo dobrze zaprezentowały się młodziczki, które ustanowiły rekordy życiowe na tym samym dystansie : Julia Ślusarczyk ( 45,69) i Magda Mazurek (46,39s). Z dystansem 300m zmierzyli się juniorzy młodsi „Czwórki” , którzy również ustanowili rekordy życiowe : MICHAŁ WRÓBEL ( 36,77) , CYPRIAN BRILLA ( 37,84) i SZYMON DRABIK ( 37,56). W biegu na 600m dobre wyniki uzyskały : PATRYCJA STĘPKA , DARIA NAJBERG i PATRYCJA KURKOWSKA . MARIUSZ SYZDEK zajął III miejsce w konkursie pchnięcia kulą z wynikiem 13,88m. W skoku w dal zadebiutowali z dobrymi wynikami KACPER UCHEREK i MICHAŁ SZYMICZEK.

Udział w zawodach był sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Żory.

Kolejne zawody już w przyszły weekend – 12 stycznia na hali w Ostrawie.