Najlepiej w szachy grają na osiedlu Księcia Władysława!

0
47

II Drużynowe Mistrzostwa Dzielnic Żor w Szachach już za nami.

W tym roku rozgrywki odbyły się w niedzielę, 28 października w budynku Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, przy Alei Zjednoczonej Europy 29 w Żorach. Głównym organizatorem turnieju był Klub „Roszada” Żory.

W zawodach wzięło udział siedem drużyn składających się z pięciu zawodników. W każdej drużynie musiała być co najmniej dwójka juniorów i kobieta lub dziewczyna. Każdy członek drużyny musiał być mieszkańcem dzielnicy, którą reprezentował.

W Mistrzostwach wzięły udział drużyny z siedmiu żorskich dzielnic: Roju, Rownia, Korfantego, Pawlikowskiego, Powstańców Śląskich, Księcia Władysława i Sikorskiego.

Wszystkie drużyny zmierzyły się ze sobą, tak więc w końcowych wynikach nie mogło być żadnego przypadku. W tegorocznych Mistrzostwach zwyciężyła bezapelacyjnie drużyna reprezentująca osiedle Księcia Władysława, drużyna ta pokonała bowiem wszystkie pozostałe drużyny i z kompletem punktów (13 punktów) zameldowała się na pierwszym miejscu w tabeli.

Skład mistrzowskiej drużyny to:

 1. Aleksander Zawierucha (kapitan)
 2. Maciej Tritt
 3. Jan Kot
 4. Sebastian Burak
 5. Mirela Szołtysek-Rybak

Walka o kolejne miejsca na podium była bardzo zacięta i rozegrała się pomiędzy drużynami Rownia, Korfantego i Roju. Wszystkie te trzy drużyny zgromadziły tyle samo punktów (po 9 punktów) i o miejscu na podium musiały zdecydować małe punkty (czyli suma punktów zdobytych przez zawodników całej drużyny). Ostatecznie drugie miejsce zdobyła drużyna ubiegłorocznych mistrzów, a więc drużyna Korfantego, grająca w składzie:

 1. Arkadiusz Szmyd (kapitan)
 2. Kacper Fojcik
 3. Maciej Kuśka
 4. Piotr Beńkowski
 5. Katarzyna Kuśka

Podium uzupełniła drużyna z dzielnicy Rowień w składzie:

 1. Zbigniew Brzyszkowski (kapitan)
 2. Tomasz Kula
 3. Robert Brzyszkowski
 4. Agnieszka Jurczyk
 5. Anna Kula

Zawodnicy tych drużyn otrzymali pamiątkowe medale, statuetki i nagrody rzeczowe o łącznej wartości ponad 500 zł. Każda drużyna otrzymała pamiątkową statuetkę za udział, a każdy zawodnik otrzymał dyplom. Oprócz zawodników, turniej obserwowała liczna widownia zgromadzona
w Szkole. Zawody sędziował Dawid Boruta z Klubu Sportowego „Roszada” Żory.

Szczególne podziękowania dla:

Urzędu Miasta Żory za wkład finansowy w organizację przedsięwzięcia oraz dla Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Żorach, za udostępnienie sali i wszelką pomoc w organizacji!

Szczegółowe wyniki:

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ