Zwycięskie biegi w Raciborzu

0
58

Dnia 15 września zawodniczy „Czwórki” brali udział w Mitingu otwarcia stadionu lekkoatletycznego w Raciborzu oraz śląskiej lidze młodzików.

W ramach zawodów dla młodzików najlepsze wyniki uzyskali : Zuzanna Wyppich , która zwyciężyła w biegu na 100m z wynikiem 12,75s , Magda Czajkowaska – zwyciężczyni ale na dystansie 300m . Na tym samym dystansie ale w kategorii chłopców – Cyprian Brilla zajął II miejsce z nowym rekordem życiowym 38,33s. Alicja Goebel była czwarta w biegu na 100m z rekordem sezonu 13,35s. Dobre wyniki uzyskali również Julia Ślusarczyk na 100m, Daria Najberg na 600m , Patryk Mąka na 300m oraz dziesięciolatki „Czwórki” – Marianna Kotulska i Maja Wiśniewska w biegu na 100m .

W ramach Mitingu wystartowali juniorzy . Martyna Ziebura zwyciężyła na dwóch dystansach : 100m – 12,52s oraz była bezkonkurencyjna w biegu na 300m – 40,69s. Kolejne zwycięstwo , to już dziewiąte w drugiej części sezonu lekkoatletycznego odniósł Paweł Dzida , wygrał na swoim koronnym dystansie 100m z wynikiem 10,85s. Drugie miejsca zajęły : Marta Gawełek  w biegu na 100m i Marta Kałmuk w biegu na 300m. Michał Wróbel ustanowił dwa rekordy życiowe – w biegu na 100m i 300m . Dobry start zanotowali również SZYMIN Drabik ( 100 i 300m ) oraz Kacper Ucherek ( 100m)

Kolejne zawody już w przyszły weekend :  Zuzanna Wyppich i Magda Czajkowska będą reprezentowały Żory na Mistrzostwach Polski Młodzików w Bełchatowie . Pozostała grupa lekkoatletów wystartuje na Mitingu Piasta w Gliwicach.