Młodziczki „Czwórki” z przepustkami na Mistrzostwa Polski

0
81

Dwa medale zdobyli najmłodsi zawodnicy UKS Czwórka Żory, na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików , które odbyły się 8 września w Bielsku Białej.

Złoty medal w biegu na 300m z wynikiem 41,69s zdobyła Zuzanna Wyppich . Warto dodać , iż jest to już trzeci mistrzowski tytuł Zuzy w tym roku. W lutym zdobyła złoto na halowych Mistrzostwach , w czerwcu potwierdziła swój prymat na dystansie 300m na Śląsku , gdzie również była bezkonkurencyjna i zdobyła złoty medal. W tym samym biegu  Magda Czajkowska zajęła III miejsce z wynikiem 42,89s  i zdobyła brązowy medal. Cyprian Brilla zajął VI miejsce na dystansie 300m z nowym rekordem życiowym 38,42s.  Dobre wyniki uzyskali również : Alicja Goebel w biegu 100m, Daria Najberg  na 600m oraz Patryk Mąka na dystansie 300m.

Medalistki: Zuzanna Wyppich i Magda Czajkowska na tych zawodach uzyskały bezpośrednią kwalifikację na Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce, które odbędą się 22-23 września w Bełchatowie.

Następne zawody już 15 września w Raciborzu , gdzie młodzi lekkoatleci będą mieli okazję rywalizować na nowym obiekcie.