Udany start lekkoatletów na Beskidianathletic

0
227

Doskonałe wyniki uzyskali zawodnicy Klubu UKS Czwórka Żory na międzynarodowym mitingu lekkoatletycznym „Beskidianathletic” , który odbył się 16 czerwca w Bielsku Białej.

W sesji porannej wystartowali dzieci  i młodzicy. W kategorii dzieci klub reprezentowały : Marianna Kotulska , która zajęła III miejsce w biegu na 60m z nowym rekordem życiowym 9,32s oraz VI miejsce w biegu na 300m. Na tych samych dystansach pobiegła Maja Wiśniewska , która również ustanowiła „życiówki”. Julia Ślusarczyk zajęła V miejsce w biegu na 300m.

Rewelacyjnie wystartowali młodzicy , którzy zdobyli cztery medale. Tegoroczna multimedalistka Zuzanna Wyppich – nie dała szansy swoim rywalkom na dwóch dystansach . Najpierw bezkonkurencyjna w biegu na 100m z wynikiem 12,58 s , potem zwyciężyła w biegu na 300m , ustanawiając rekord życiowy 41,62s. Na tym samym dystansie Magda Czajkowska zajęła III miejsce w wynikiem 43,02s.  Brązowy medal w biegu na 100m zdobył Cyprian Brilla z wynikiem 11,79s. W biegu na 300m Patryk Mąka ustanowił rekord życiowy 41,81s. W biegu na 600m dobre wyniki uzyskały Patrycja Stępka i Daria Najberg.

W sesji popołudniowej mitingu wystartowali juniorzy i seniorzy. Najszybszy junior na Śląsku Paweł Dzida – potwierdził swoją wysoką formę . W biegu na 100m zajął I miejsce w kategorii juniorów z wynikiem 10,84s . Również bezkonkurencyjny był w biegu na 200m , gdzie ustanowił rekord życiowy 21,81s. Na tych samych dystansach wystartowali również juniorzy młodsi  : Szymon Drabik , Kacper Ucherek i  Michał Wróbel – którzy ustanowili „życiówki”. Mariusz Syzdek  zwyciężył w konkursie rzutu oszczepem , ustanawiając rekord życiowy 53,40m. Dobre wyniki uzyskały juniorki Marta Gawełek w biegu na 100m i 200m oraz Marta Kałmuk , która była czwarta w biegu na 400m.