Młodzicy „Czwórki” z medalami Mistrzostw Śląska

0
57

Trzy medale zdobyli młodzi lekkoatleci UKS Czwórka Żory na Mistrzostwach Śląska młodzików , które odbyły się w miniony weekend w Gliwicach.

Mistrzynią  Śląska młodziczek w biegu na 300m została Zuzanna Wyppich  z bardzo dobrym wynikiem 41,94s, tuż za Zuzą linię mety przekroczyła Magdalena Czajkowska , która zdobyła srebrny medal z nowym rekordem życiowym 42,43s. Warto wspomnieć,  iż obie zawodniczki „Czwórki” powtórzyły swój sukces z zawodów halowych , gdzie również na Mistrzostwach Śląska zdobyły kolejno złoty i srebrny medal.

Dużą niespodziankę sprawił Cyprian Brilla , który w biegu sprinterskim na 100m zdobył brązowy medal – z nowym rekordem życiowym 11,74s. Warto dodać , iż Cyprian był dekorowany przez Kima Collinsa –  Mistrza Świata w biegu na 100m z 2003r.

Niestety, zbyt napięty program minutowy Mistrzostw nie pozwolił w/w zawodnikom wystartować w dwóch konkurencjach , w których również mieliby szanse na miejsca medalowe.

W biegu na 600m Daria Najberg uzyskała wynik 1:59,34 a Alicja Woźny – 2:16,36.

Już w przyszły weekend lekkoatleci „Czwórki”  wystartują na międzynarodowym Mitingu Beskidianathletic w Bielsku Białej.