Owocne Mistrzostwa Śląska dla żorskiego pływaka

0
257

Podczas ostatnich mistrzostw Śląska (07-08.06.2018r, Gliwice) Kacper Milbrant zdobył 14 medali (10 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe). Pływak z Żor, który reprezentuje barwy KS AZS AWF Katowice łącznie wywalczył 10 tytułów mistrza Śląska, 2 tytuły wicemistrza Śląska, oraz dwukrotnie stanął na najniższym podium zdobywając brązowe medale. Indywidualny dorobek zawodnika to mistrzostwo Śląska w konkurencjach: 50m, 100m styl dowolny w kategorii 16-18lat oraz w kategorii OPEN, 200m styl dowolny w kategorii 16-18 lat, wicemistrzostwo Śląska 200m styl dowolny w kategorii OPEN oraz 200m styl zmienny w kategorii 16-18 lat, dwa brązowe medale w konkurencji 50m styl grzbietowy w kategorii 16-18 lat i OPEN. Wraz z kolegami z drużyny KS AZS AWF Katowice dołączył do indywidualnych osiągnięć dodatkowo 5 tytułów mistrza Śląska w następujących konkurencjach: sztafeta 4 x 100m styl dowolny, 4 x 200m styl dowolny w kategorii 16-18 lat i OPEN oraz 4 x 100m styl zmienny w kategorii OPEN. Jest to kontynuacja dobrej passy zawodnika sprzed tygodnia ,gdzie wraz ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu( gdzie uczęszcza Milbrant) zdobył tytuł najlepszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego (SMS) w Polsce. Oświęcimski SMS po  4 latach ponownie jest najlepszą szkołą pływacką w Polsce.

Gratulacje dla trenera Kacpra Milbrant, Pana Przemysława Ptaszyńskiego oraz całego sztabu trenerskiego SMS Oświęcim. Dziękujemy Miastu Żory za coroczne wspieranie zawodnika.