Lekkoatleci UKS Czwórki z medalami Mistrzostw Śląska

0
86

Sześć medali zdobyli lekkoatleci UKS Czwórka Żory na Mistrzostwach Śląska juniorów i seniorów , które odbyły się w miniony weekend w Częstochowie.

Mistrzem Śląska juniorów  w biegu na 100m został Paweł Dzida. Już w eliminacjach pokazał że jest w doskonałej formie uzyskując wynik 10,85 s . W biegu finałowym nie dał szansy swoim rywalom i wygrał z nowym rekordem życiowym 10,76s. Warto dodać, iż wynik Pawła jest drugim na polskich listach juniorów. W drugim dniu Mistrzostw Paweł udowodnił, iż jest najszybszym sprinterem na Śląsku . Na dystansie dwukrotnie dłuższym – 200m ustanowił rekord życiowy 21,93 i zdobył drugi złoty medal.

Wicemistrzynią Śląska juniorek młodszych w biegu na 100m została Martyna Ziebura, w biegu finałowym ustanowiła rekord życiowy 12,20s. W drugim dniu Mistrzostw, Martyna wystartowała w biegu na 200m, w którym zajęła II miejsce zdobywając drugi srebrny medal.

Wicemistrzem Śląska seniorów w rzucie dyskiem został wieloboista – Mariusz Syzdek. Mariusz , zdobył również brązowy medal w biegu seniorów na 400m.

Marta Kałmuk zajęła VI miejsce w biegu juniorek młodszych na 400m. Marta Gawełek zajęła VII miejsce w biegu juniorek młodszych na 100m z nowym rekordem życiowym 12,93s.

Patrycja Stępka i Szymon Drabik ustanowili rekordy życiowe w biegu na 200m.

Warto wspomnieć o dwóch medalach zdobytych przez wychowanka „Czwórki” Roberta Łukasiaka – srebro w biegu na 400m i brąz na dystansie 800m.

W zawodach brali udział młodzicy  „Czwórki”, którzy startowali poza konkursem.

W biegu na 200m bezkonkurencyjna była Zuzanna Wyppich i zajęła I miejsce. Warto dodać, iż Zuza jest liderką polskich tabel młodziczek w biegu na 200m – 25,58s , w tabelach 100m zajmuje II miejsce – z wynikiem 12,57 .

Magda Czajkowska zajęła I miejsce w biegu młodziczek na 400m – 61,85s a Daria Najberg w tym samym biegu była siódma.

Cyprian Brilla zajął III miejsce w biegu młodzików na 100m z nowym rekordem życiowym 11,81s oraz był drugi na dystansie 200m.