Karatecy walczyli o Puchar Śląska

0
102

W sobotę 26 maja w Rudzie Śląskiej odbył się IV Puchar Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin, Którego organizatorem był  Rudzki Klub Kyokushin Karate. W hali Mosir na 4 matach stanęło w szranki ponad 450 karateka reprezentujących 31 klubów z woj. śląskiego oraz dolnośląskiego, małopolskiego, łódzkiego, opolskiego, lubuskiego, podkarpackiego.

Wśród nich znalazła się dziewięcioosobowa reprezentacja Klubu Sztuk Walki Shogun Żory w składzie: Wojciech Mańka, Natalia Przontka, Wiktoria Niemiec, Mateusz Zmarzły, Tymoteusz Starczała, Jakub Lis, Kacper Żesławski, Miłosz Myszkowski i Szymon Kieczka. Młodzi żorscy karatecy pod kierunkiem sensei Dariusza Kudyk wywalczyli w sumie 6 medali zajmując w klasyfikacji drużynowej wysokie 7 miejsce. I tak na najwyższym podium Pucharu Śląska stanęli:

• Szymon Kieczka – złoto w kumite juniorów -60kg,
  • Jakub Lis – złoto w kumite młodzików +55kg,
  • Wiktoria Niemiec – złoto w kumite kadetek +35kg.

Pozostałe medale zdobyli:

• Miłosz Myszkowski – brąz w kumite juniorów -60kg,
  • Kacper Żesławski – brąz w kumite juniorów mł. -50kg,
  • Szymon Kieczka – brąz w kata juniorów.

Pozostałym zawodnikom pomimo świetnych walk nie udało się przebić do strefy medalowej.

W gronie 30 sędziów znaleźli się sensei  Dariusz Kudyk oraz senpai  Tomasz Górecki, który był również spikerem zawodów.

Start zawodników KSW Shogun Żory na Pucharze Śląska wsparty został przez Gminę Miejską Żory, za co władze klubu serdecznie dziękują.