Karatecy z wizytą na Dolnym Śląsku

0
89

Zawodnicy z Klubu Sztuk Walki Shogun Żory nie zwalniają tempa. Po zdobyciu w poprzedni weekend medali Mistrzostw Śląska Karate Kyokushin i Pucharu Śląska MMA w sobotę 24 marca zameldowali się w Lubinie, gdzie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego Karate Kyokushin.

W Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików spotkali się zawodnicy z czterech województw: śląskiego, opolskiego, łódzkiego i dolnośląskiego. Reprezentant żorskiego klubu Jakub Lis po wygraniu trzech walk wywalczył złoty medal w kumite +50kg, Mateusz Zmarzły był piąty w kumite do 40kg, a debiutujący Tymoteusz Starczała niestety przegrał swoja pierwszą walkę. Drużynowo żorzanie zajęli 8 miejsce na 24 startujące kluby.

W Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego reprezentowało Żory 3 zawodników:

• Miłosz Myszkowski zdobył wicemistrzostwo Dolnego Śląska w kumite juniorów do 60kg,
  • Szymon Kieczka zdobył wicemistrzostwo Dolnego Śląska w kata juniorów oraz brązowy medal w kumite juniorów do 60kg,
  • Marta Zmarzły zdobyła dwa brązowe medale, pierwszy w kategorii kumite juniorek młodszych open w formule WKF (karate olimpijskie), a drugi w kumite juniorek mł. do 50kg w formule kyokushin.

Trener żorskich karateków, sensei Dariusz Kudyk, pełnił role jednego z sędziów mistrzostw z ramienia Polskiego Związku Karate.

Start zawodników KSW Shogun Żory w Lubinie wsparty został przez Gminę Miejską Żory, za co władze klubu serdecznie dziękują.

Kolejny start „żorskich shogunów” już za miesiąc w sobotę 28 kwietnia, tym razem w roli gospodarza przed własna publicznością w Hali Mosir Żory na IV edycji Turnieju Karate Kyokushin „SARI CUP”.