Medale Mistrzostw Śląska dla żorskich karateków

0
156

W sobotę 17 marca w Bielsku Biała w Hali Sportowej Widok odbyły się Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego Karate Kyokushin z udziałem 136 zawodników reprezentujących 25 ośrodków Kyokushin. Sędzią głównym był wiceprezes Polskiego Związku Karate shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Andrzej Manecki. Organizatorem mistrzostw był Bielski Klub Kyokushin Karate. Pięcioosobowa reprezentacja Klubu Sztuk Walki Shogun Żory wywalczyła w sumie 5 medali zdobywając drużynowo wysokie 10 miejsce. I tak:

• Daria Słupik została mistrzynią Śląska w kategorii kumite juniorek młodszych open w formule WKF (karate olimpijskie) oraz wicemistrzynią w kumite juniorek mł. do 50kg w formule kyokushin,
  • Szymon Kieczka zdobył wicemistrzostwo Śląska w kategorii kumite juniorów do 65kg w formule kyokushin (kontuzja z walki półfinałowej uniemożliwiła mu niestety skuteczną walkę w finale),
  • Marta Zmarzły zdobyła dwa brązowe medale, pierwszy w kategorii kumite juniorek młodszych open w formule WKF (karate olimpijskie), a drugi w kumite juniorek mł. do 50kg w formule kyokushin,
  • Kacper Żesławski uplasował się w finale kategorii kata juniorów mł. tuż za podium na 4 miejscu. W kumite przegrał niestety swoja walkę w ¼ finału, podobnie jak kolejny z zawodników Miłosz Myszkowski.

Trener żorskich karateków, sensei Dariusz Kudyk, pełnił role jednego z sędziów mistrzostw z ramienia Polskiego Związku Karate.

Start zawodników KSW Shogun Żory na Mistrzostwach Śląska wsparty został przez Gminę Miejską Żory, za co władze klubu serdecznie dziękują. A kolejny start „żorskich shogunów” już za tydzień w Lubinie na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Mistrzostwach Makroregionu Dolnośląskiego Karate Kyokushin.