Złoty weekend żorskich karateków

0
180

W minioną sobotę 24 lutego aż 8 medali padło łupem naszych karateków z Klubu Sztuk Walki Shogun Żory, w tym 6 złotych.

Dwa złote medale i zarazem dwa tytuły Mistrza Opolszczyzny wywalczył na XIX Otwartych Mistrzostwach Opolszczyzny Karate Kyokushin Szymon Kieczka. Pierwszy w kata juniorów a drugi w kumite juniorów do 60kg, gdzie w finale pokonał swojego klubowego kolegę Miłosza Myszkowskiego, który został wicemistrzem. Należy jeszcze nadmienić, że obaj zawodnicy są laureatami stypendium sportowego Prezydenta Miasta Żory. W Mistrzostwach rozgrywanych w Tarnowie Opolskim wystartowało łącznie ponad 200 zawodników z 16 klubów. Nad sprawnym przebiegiem mistrzostw czuwało 18 sędziów, w tym żorzanin Tomasz Górecki.

Pozostałe cztery złote medale żorscy karatecy wywalczyli w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin w Będzinie. W zawodach brało udział ponad 250 zawodników z 22 klubów. Podwójne złoto w kata kadetek i kumite kadetek do 40kg zdobyła Wiktoria Niemiec. Trzeci złoty medal wywalczył w kumite młodzików powyżej 50kg Jakub Lis (wicemistrz Europy z zeszłego roku), a czwarte złoto przypadło w kumite juniorek do 50kg Darii Słupik. Brązowym medalem w kumite kadetów młodszych do 30kg pochwalić się może najmłodszy z żorskich reprezentantów – Wojtek Mańka. O pechu mówić może Kacper Żesławski, który po zakwalifikowaniu się do rundy finałowej kata juniorów młodszych zajął w nim IV miejsce. Klub reprezentowali jeszcze Kamil Szewieczek i Natalia Przontka. Sensei Dariusz Kudyk pełnił role jednego z sędziów turnieju.

Zdobyte medale są dobrym prognostykiem przed odbywającymi się w marcu w Bielsku-B. Mistrzostwami Śląska oraz Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików w Lubinie.

Tydzień wcześniej 17 lutego w Sali Sportów Walki YMCA Kraków, odbyło się Seminarium dla zawodników i trenerów w ramach przygotowań do tegorocznych Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata Karate Kyokushin. Organizatorem Seminarium była Polska Organizacja Kyokushinkai. Żorski klub reprezentowali: sensei Dariusz Kudyk, oraz Szymon Kieczka, Paulina Chorągwicka, Miłosz Myszkowski i Jakub Lis. Wieczorem natomiast w Chorzowie na Stadionie Śląskim odbyła się Gala Plebiscytu „Sportowiec Roku 2017” woj. śląskiego pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wśród nagrodzonych znalazła się trójka zawodników KSW Shogun Żory:

• Daria Słupik – I m. w kategorii Młodzieżowy Sportowiec Roku w powiecie pszczyńskim,
  • Jakub Lis – I m. w kategorii Młodzieżowy Sportowiec Roku w Żorach,
  • sensei Dariusz Kudyk – I m. w kategorii Sportowiec Roku w Żorach i II m. w kategorii Trener Młodzieży Roku w Żorach.

Klub Sztuk Walki Shogun Żory oraz Sensei Dariusz Kudyk zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia karate kyokushin prowadzone w ZSBI (budowlanka) przy ul. Rybnickiej dofinansowane przez Gminę Miejską Żory w ramach zadania z zakresu rozwoju sportu – „Karate w Żorach – treningi z zawodnikami, udział w współzawodnictwie sportowym w kraju i na świecie, uczestnictwo w obozach sportowych. Realizacja optymalnego programu szkolenia PZK – TOKYO 2020”.