“Czwórka” na Halowych Mistrzostwach Śląska Juniorów i Seniorów w Lekkiej Atletyce

0
361

W sobotę  znowu mieliśmy okazję promować nasze miasto na zawodach sportowych . Tym razem były to Halowe Mistrzostwa Śląska Juniorów i Seniorów w Lekkiej Atletyce. Tradycyjnie zawody odbyły się na hali lekkoatletycznej w Ostrawie. Nasi lekkoatleci zaprezentowali wysoką formę i zdobyli pięć medali.

Mistrzynią Śląska juniorek w biegu na 200m została MARTYNA ZIEBURA – z nowym rekordem życiowym i drugim wynikiem na polskich listach – 25,29s. Drugi tytuł mistrzowski zdobył MARIUSZ SYZDEK , który był bezkonkurencyjny w pchnięciu kulą w kategorii Seniorów. Srebrne medale zdobyli : PAWEŁ DZIDA, który w finale biegu juniorów na 60m uzyskał znakomity wynik i rekord życiowy – 7,03s  oraz JULIA HAN w biegu juniorek na 1000m  – 3:02,38s. Brązowy medal w biegu na 600m juniorek zdobyła MARTA KAŁMUK z nowym rekordem życiowym – 1:37,00. ROBERT ŁUKASIAK zajął IV miejsce w biegu seniorów na 1000m – z nowym halowym rekordem życiowym 2:30,64.

W zawodach brali udział młodzicy „Czwórki”, którzy startowali poza konkursem. Znakomity wynik w biegu na 200m uzyskała ZUZIA WYPPICH – 26,65 s – to drugi rezultat na polskich listach młodziczek. Na tym samym dystansie rekord życiowy ustanowiła ALICJA GOEBEL – 27,37s. DARIA NAJBERG  w biegu na 600m uzyskała wynik – 2:02,80 a CYPRIAN BRILLA w biegu na 300m – 39,71s.

Kolejne zawody  już 2 lutego w Ostrawie.

Udział w zawodach był sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Żory.Udział w zawodach był sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Żory. Udział w zawodach był sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Żory.