Świetna gra drużyn ŻAK Żory w mijającym tygodniu

0
225

Udana inauguracja męskiej drużyny koszykarskiej ŻAK Żory w Śląskiej Lidze MU-11. Drużyna kobieca KU-11 pewnie wygrała kolejne mecze i z 5 zwycięstwami prowadzi w tabeli.

W miniony weekend swoje rozgrywki zainaugurował rocznik 2007 i młodsi. Rywalami drużyny ŻAK Żory MU-11 były zespoły MKS Wodzisław Śląski oraz Stela Cieszyn. Oba spotkania miały podobny przebieg. Od pierwszych minut meczu młodzi koszykarze ŻAKa budowali wysoką i pewną przewagę. W drugiej połowie pewnie kontrolowali wynik meczu i pewnie wygrali 70:9 oraz 49:15.

Żeńska drużyna rocznika 2007 po pierwszych 3 zwycięstwach w sezonie dodała dwa kolejne. W niedzielnych meczach pokonała u siebie drużyny UKS Brzeg (51:15) oraz MKS Strzelce Opolskie (42:17). Po tych zwycięstwach zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

Drużyna młodzika młodszego (MU-13) na swoim parkiecie odniosła pewne zwycięstwo nad drużyną Stela Cieszyn 99:51. Podobnie jak ich młodsi koledzy od pierwszych minut meczu objęli prowadzenie i pewnie kontrolowali przebieg meczu. Zespół w czasie spotkania pokazał solidną zespołową grę w ataku, a także pewną grę w obronie na całym boisku.

Kolejne zwycięstwo dołożyła drużyna młodzika starszego (rocznik 2004) po wyjazdowym zwycięstwie nad drużyną Zagłębia Sosnowiec 110:74. Nasi młodzi koszykarze pokazali dobrą zespołową grę trafiając 10 rzutów za 3 punkty.

Wysokie zwycięstwo na swoim parkiecie (146:58) odniosła również drużyna kadetów (MU-16). Przeciwnikiem drużyny był zespół SMYKa Prudnik. Było to bardzo dobre spotkanie w wykonaniu żorskich koszykarzy. Należy podkreślić, że drużyna miała aż 29 celnych rzutów za 3 punkty.

Wszystkie wyniki drużyn ŻAK ŻORY z minionego tygodnia.

• ŻAK Żory – MKS Strzelce Opolskie 42:17

Tabele i wszystkie wyniki można znaleźć na stronie Śląskiego Związku Koszykówki: slzkosz.pl