Doskonała forma i grad medali żorskich karateków!

0
163

W doskonałej dyspozycji znajdują się w ostatnich tygodniach młodzi karatecy z Klubu Sztuk Walki Shogun Żory. Cztery złote, dwa srebrne i cztery brązowe – to medalowy bilans żorskich karateków po Pucharze Śląska, który odbył się w sobotę 27 maja w Rudzie Śląskiej. Nasi zawodnicy potwierdzili świetną formę z turniejów w Żorach, Wieliczce i w Wodzisławiu Śląskim.

Na III Puchar Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin w Rudzie Śląskiej pojechało dziewięcioro zawodników Klubu Sztuk walki Shogun Żory pod kierownictwem instruktora, sensei Dariusza Kudyka (2 dan). W tym niezwykle mocno obsadzonych zawodach wzięło udział aż 364 zawodników z 27 śląskich klubów. Nasi zawodnicy spisali się doskonale przywożąc do Żor aż 10 medali i zajmując wysokie, 5 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Szymon Kieczka wywalczył złoto w kumite juniorów do 60 kg oraz zajął  4 miejsce w kata. Paulina Chorągwicka była bezkonkurencyjna w kumite juniorek młodszych do 55 kg, a Marta Zmarzły w kumite juniorek młodszych do 50 kg. Na najwyższym stopniu podium stanął też Jakub Lis, który nie dał szans rywalom w kumite młodzików +55 kg. Srebrne medale zdobyli: Mateusz Gaś w kumite juniorów +75 kg i Kacper Żesławski w kumite młodzików do 45 kg. Na trzecim miejscu zawody ukończyli: Miłosz Myszkowski w kumite juniorów młodszych do 55 kg, Daria Słupik w kumite juniorek młodszych do 50 kg oraz Wiktoria Niemiec w dwóch kategoriach – kumite kadetek + 35 kg i kata kadetek.

Medalowe występy żorskich karateków na matach ogólnopolskich i międzynarodowych w mijającym sezonie zostały docenione przez władze Miasta Żory. 11 zawodników oraz 2 instruktorów zostało laureatami tegorocznych nagród Prezydenta Miasta Żory za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym.

Kolejny, ostatni start żorskich „SHOGUNÓW” tuż przed wakacjami w sobotę 17 czerwca w Limanowej na Międzynarodowym Turnieju ONE WORLD ONE KYOKUSHIN.

Więcej info na temat karate w Żorach (treningi, zawody, obozy) znajdziecie na stronkach shogun-zory.pl lub karate-zory.pl.