Ogólnopolski Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej „Czwórki” Chłopców

0
192

W dniach 25-28.05.2017 w Głuchołazach odbył się Ogólnopolski Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej „Czwórki” Chłopców. W turnieju brali udział mistrzowie województw,  a województwo ŚLĄSKIE reprezentowane było przez Szkołę Podstawową nr 15 Mistrzostwa Sportowego w Żorach.

Pierwszego dnia rozegrano mecze w czterech grupach, wyniki grupy C:

  • SP 15 Żory – SP 5 WYSZKÓW – 2:0
  • SP 15 Żory – SP 42 GDAŃSK – 2:0
  • SP 15 Żory – SP 2 MILICZ – 2:0

SP 15 Żory z pierwszego miejsca awansowała do następnej rundy, wraz z  drużyną z drugiego miejsca do dwóch grup ćwierćfinałowych o miejsca 1-8 ( z zachowaniem wyniku między tymi zespołami).

Wyniki drugiego dnia:

  • SP 15 Żory – SP 3 GUBIN – 2:1
  • SP 15 Żory – SP 7 KROTOSZYN – 2:0

Po tych dwóch spotkaniach, ponownie uczniowie SP 15 wygrali  grupę i awansowali do półfinału rozgrywek, w którym zmierzyli się z SP 19 ELBLĄG

SP 15 Żory  – SP 19 ELBLĄG – 2:0

Dzięki tej wygranej SP15 awansowała do wielkiego finału, który był rozgrywany, jak i inne mecze o konkretne już miejsca w trzecim dniu turnieju.

Finał:

W ostatnim meczu, decydującym o Mistrzostwie Polski Szkół Podstawowych Żory ponownie spotkały się z Krotoszynem. Drużyna reprezentantów województwa śląskiego ponownie pokonała rywali , a tym samym uczniowie SP 15 Żory zostali złotymi medalistami Mistrzostw Polski!

SP 15 Żory – SP 7 KROTOSZYN – 2:0

SKŁAD Drużyny:

  • Abram Aleksander
  • Piksa Aleksander
  • Mikołaj Iskierka
  • Rerych Mikołaj
  • Wójciga Jakub
  • Marchel Jakub
  • Strzymszok Kamil
  • Szymański Wojciech
  • Rakowski Dominik
  • Lejawa Filip

Trener: Dawid Hołda

Klasyfikacja końcowa chłopców:

  • I MIEJSCE – SP 15 ŻORY
  • II MIEJSCE- SP 7 KROTOSZYN
  • III MIEJSCE – SP 13 TOMASZÓW MAZOWIECKI
  • IV MIEJSCE- SP 19 ELBLĄG
  • V MIEJSCE- PSP CHOBRZANY
  • VI MIEJSCE- SP 10 SUWAŁKI
  • VII MIEJSCE- SP 2 MILICZ
  • VIII MIEJSCE- SP 3 GUBIN
  • IX MIEJSCE- SP 5 GRUDZIĄDZ
  • X MIEJSCE- SP 42 GDAŃSK
  • XI MIEJSCE- SP 11 KĘDZIERZYN-KOŹLE
  • XII MIEJSCE- SP 5 WYSZKÓW
  • XIII MIEJSCE- SP 2 BRZESKO
  • XIV MIEJSCE- PSP 19 KĘDZIERZYN-KOŹLE
  • XV MIEJSCE- SP NAŁĘCZÓW
  • XVI MIEJSCE- SP 3 LEŻAJSK
  • XVII MIEJSCE- SP 4 WAŁCZ

Najlepszy zawodnik: Marchel Jakub – SP 15 Żory

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ