Łowcy medali – UKS Salmo Żory

0
393

Miło nam poinformować ,że zawodnicy UKS Salmo Żory , to multimedaliści Mistrzostw Śląska ,które odbywały się od 25 do 26 listopada 2016 w Gliwicach. Klub UKS Salmo Żory reprezentowały dwie zawodniczki Agnieszka Tomasiak i Izabela Kusak oraz sześciu zawodników: Szymon Jaworski,Piotr Zdziebło,Olaf Pajączkowski,Kacper Cielecki,Natan Piotrowski, Filip Pichnar oraz najmłodszy Jakub Śliwka który startował w kategorii Open. Dumne z tej młodzieży powinno być Miasto Żory,które wspiera klub UKS Salmo Żory. Zawodnicy łącznie zdobyli 19 medali.

Oto wyniki podopiecznych Krzysztofa Kretka:

• SZYMON JAWORSKI, zdobył indywidualnie 7 medali (5 złotych,1 srebrny i 1 brązowy) a co za tym idzie tytuły PIĘCIOKROTNEGO MISTRZA ŚLĄSKA w następujących stylach ; 200m, 400m,styl dowolny, 50m styl grzbietowy i 100m,200m styl zmienny oraz tytuł Wice – Mistrza Śląska na dystansie 100m dowolnym i brązowy medal na 400m stylem zmiennym,a zarazem otrzymuje Certyfikat Polskiego Związku Pływackiego powołania w skład Kadry Narodowej Juniorów 15 lat
  • PIOTR ZDZIEBŁO, zdobył indywidualnie 6 medali (2 złote,3 srebrne i 1 brązowy) a co za tym idzie tytuł DWUKROTNEGO MISTRZA ŚLĄSKA w następujących stylach ; 200m stylem motylkowym 400m stylem zmiennym oraz tytuł Wice – Mistrza Śląska na dystansie 100m,200m stylem zmiennym i 400m stylem dowolnym i brązowy medal na 200m stylem dowolnym.
  • OLAF PAJĄCZKOWSKI także zdobył tytuł MISTRZA ŚLĄSKA zdobywając złoty medal na 50m stylem motylkowym
  • AGNIESZKA TOMASIAK to kolejna medalistka Mistrzostw Śląska. Agnieszka dwukrotnie stawała na podium zdobywając tytuł Wice – Mistrza Śląska na 100m stylem zmiennym oraz brązowy medal na 100m stylem grzbietowym.
  • KACPER CIELECKI to brązowy medalista Mistrzostw Śląska na dystansie 100m stylem grzbietowym

To nie koniec sukcesów pływaków UKS Salmo Żory! Sztafeta 4x100m stylem dowolnym w składzie Pajączkowski,Cielecki,Jaworski, Piotrowski zdobyła Wice – Mistrza Śląska. Sztafeta 4x200m stylem dowolnym w składzie Piotrowski,Cielecki,Pajączkowski, Pichnar zdobyła brązowy medal. Wielkie brawa dla zawodników a także ich trenera Krzysztofa Kretka!

Dziękujemy Miastu Żory za wsparcie naszej dyscypliny sportowej. Spółka „Nowe Miasto” Żory jest sponsorem Salmo Żory.