Udane Mistrzostwa żorskich lekkoatletów

0
459

Sześć medali zdobyli lekkoatleci UKS Czwórka Żory na Mistrzostwach Śląska juniorów i seniorów w Lekkiej Atletyce , które odbyły się  miniony weekend w Częstochowie.

Paweł Dzida był bezkonkurencyjny w skoku w dal w kategorii juniorów młodszych . Skokiem na odległość 6,92 m zdobył złoty medal. Po konkursie skoku w dal, Paweł wystartował w biegu eliminacyjnym na 100m i z czasem 11,22 s awansował do finału. W biegu finałowym Żorzanin zdobył brązowy medal , ustanawiając nowy rekord życiowy 11,08 s.

Grzegorz Biernat po raz kolejny potwierdził swój prymat na Śląsku w biegu na 400m – zdobywając złoty medal w kategorii juniorów i czwarty już z rzędu tytuł Mistrza Śląska. W tym samym biegu Filip Fliegert zdobył brązowy medal poprawiając rekord życiowy o blisko 3 sekundy.

Wojciech Jabłoński wystartował w biegu seniorów na 400m , w którym zajął III miejsce – zdobywając brązowy medal. Warto tutaj wspomnieć , iż Wojtek to zawodnik niesłyszący. Legitymuje się najlepszym wynikiem w Polsce w biegu na 800m wśród niesłyszących – 1:59,74 s . Tydzień temu otrzymał kwalifikację Polskiego Związku Sportu Niesłyszących na Mistrzostwa Świata Głuchych w Lekkiej Atletyce, które odbędą się 25.06 – 02.07.2016r w Bułgarii.

Julia Han po raz pierwszy w karierze zmierzyła się z dystansem 3000m . Debiut wypadał bardzo dobrze , zawodniczka „Czwórki” zdobyła brązowy medal.

Warto wspomnieć o dwóch medalach Roberta Łukasiaka, Żorzanina – byłego zawodnika „Czwórki” który obecnie reprezentuje Klub AZS AWF Katowice . Zmiana barw klubowych była obligatoryjna , ponieważ Robert podjął naukę na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, jednak w dalszym ciągu jego trenerką jest Iwona Krupa. Robert , podobnie jak rok temu , był bezkonkurencyjny w biegu seniorów na 800m – zdobywając złoty medal. W I dniu Mistrzostw wystartował w biegu na 400m , w którym zdobył srebrny medal.