Kolejny sukces siatkarek ze Szkoły Podstawowej nr 3

0
222

Kolejne dobre wieści z siatkarskich parkietów spłynęły z drugiego półfinałowego turnieju KINDERKA. Tym razem dziewczyny z klasy 5 w SP3 mogą pochwalić się sukcesem i dołączyć do grona FINALISTEK turnieju Kinder+Sport (słowo FINAŁ i SP3) coraz częściej występują razem. W turnieju rewanżowym dziewczyny świetnie zaczęły od wygranej z Pyskowicami,
w drugim meczu walczyły zacięcie o zwycięstwo z Płomieniem Sosnowiec, któremu w zeszłym tygodniu uległy. Tym razem zrewanżowały się i dopisały 2 punkty na swoje konto. W ostatnim meczu uległy drużynie z Zawiercia, ale to nie wpłynęło na wynik końcowy i nasze dziewczyny zagrają w finale, gdzie zagra już tylko 8 zespołów z 97 z całego województwa.

W niedzielę 15 maja odbył się turniej rewanżowy Kinder + Sport w kategorii trójek chłopców. Drużyna z klasy V z SP 3 w składzie Wójciga Jakub, Piksa Aleksander, Grela Antoni oraz Rerych Mikołaj po zdecydowanie lepszej grze przegrała odpowiednio z Norwidem Częstochowa 0-2 w setach do 14 oraz 13. W drugim meczu uległa drużynie z Jaworzna 1-2 oraz w ostatnim meczu z MOSM Tychy 0-2. Zdecydowanie lepsza gra chłopaków w tym turnieju nie wystarczyła aby awansować do finału na Śląsku.
Chłopakom serdecznie gratulujemy zajęcia miejsca w pierwszej 20 na Śląsku.

W sobotę 14 maja nasze seniorki uległy 0:3 z SMS Jastrzębie w setach 17:25/16:25/18:25. Widać braki w zgraniu naszych dziewczyn. Czasami trochę brakuje szczęścia. Dalej walczymy o jak najlepsze miejsce w grupie. Zostały dwa mecze wyjazdowe ze Szczyrkiem i TKKF-em Jastrzębie. Trzymamy kciuki za kolejne mecze i życzymy powodzenia.