Sukcesy młodych zawodników Żorskiej Szkoły Pływania w Woli

0
519

26 klubów pływackich z całego regionu  wzięło udział w II Wiosennych Zawodach Pływackich, rozgrywanych w Woli. Nasze miasto reprezentowała Żorska Szkoła Pływania.  Dla 7-, 8- i 9-latków  prowadzonych przez trenera Sebastiana Hudźca były to pierwsze w ich pływackiej przygodzie starty.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a najwięcej emocji wzbudził wyścig na dystansie 25 m stylem dowolnym dziewcząt z rocznika 2008. Ostatecznie pierwsze miejsce w bardzo zaciętym wyścigu zdobyła żorzanka Łucja Spyra z czasem 21,09 sek. W finałowej piątce znalazła się również Wiktoria Pokrywińska, która pokonała ten dystans z czasem 21,75. Kilka minut później Wiktoria startując w zawodach stylem klasycznym  nie dała szans rywalkom, zajmując pierwsze miejsce z czasem 26,37 sek.

Wśród zawodniczek z rocznika 2009 pierwsze miejsce stylem dowolnym zdobyła Lena Bartecka, a niecałą sekundę później na mecie była już Hanna Wyszogrodzka, która stanęła na drugim stopni podium. Z kolei w wyścigu stylem klasycznym pierwsze miejsce ponownie zajęła Lena Bartecka, a drugą pozycję zajęła kolejna zawodniczce żorskiego klubu – Wiktorii Wyszogrodzkiej.

Do udanych zawody w Woli może też zaliczyć żorzanin Igor Omelanowicz, który  w swojej kategorii wiekowej (rocznik 2007) zdobył dwa medale: złoty w stylu klasycznym i srebrny w  stylu dowolnym, a dodatkowo otrzymał statuetkę za drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji! Ponadto w stylu motylkowym na dystansie 25 m kobiet III miejsce zajęła Hanna Mikula.

Żorską Szkołę Pływania reprezentowało w sumie 13 zawodników i zawodniczek, którzy zdobyli w sumie aż 9 medali. W ogólnej klasyfikacji medalowej żorska ekipa zajęła doskonałe III miejsce! W  zawodach, poza wymienionymi wyżej medalistami wzięli udział również: Oliwia Tomala, Monika Abrachamczyk, Jasmina Winiarska, Lena Markiewicz, Jakub Kufel, Cezary Pustelnik i Emilia Źrółka.