Żorscy karatecy mają za sobą weekend na medal

0
233

Doskonały weekend maja za sobą zawodnicy Klubu Sztuk Walki „Shogun” Żory. Medale zdobyła zarówno młodzież, jak i seniorzy klubu.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Karate Kyokushin organizowanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży nasze miasto reprezentowali: Szymon Kieczka, Miłosz Myszkowski, Jakub Solak i Bartosz Sułowicz. Trójka z nich stanęła w swoich kategoriach wagowych na podium, co pozwoliło żorskiemu „Shogunowi” na zajęcie czwartego miejsca w klasyfikacji drużynowej.

W kategorii kumite, czyli w walce, brązowy medal w kategorii poniżej 65 kg zdobył Bartosz Sułowicz. Srebro w kategorii powyżej 65 kilogramów wywalczył Jakub Solak. Najlepiej spisał się Szymon Kieczka, który zwyciężył w kategorii wagowej poniżej 55 kilogramów i zdobył złoty medal. Młodych żorzan ko zawodów przygotowywał ich prezes klubu „Shogun”, sensei Dariusz Kudyk.

W Mistrzostwach Śląska Karate Kyokushin w Rudzie Śląskiej wystartowali Dariusz Kudyk wraz z Artemem Szportakiem. Sensei Dariusz Kudyk, ubiegłoroczny brązowy medalista, wystartował w konkurencjach kata i kumite master +85 kg, zaś senpai Artem Shportak zadebiutował w kumite -70 kg.

Już niedługo zmagania karateków można będzie oglądać również w żorskiej hali MOSiR. 30 kwietnia odbędzie się druga edycja międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin „Sari Cup”, organizowanego przez KSW Shogun Żory.