Kolejne Medalowe Żniwa UKS Salmo Żory!

0
353

Kolejne, wielkie gratulacje dla żorskich pływaków! Uczniowie G-4 po raz kolejny pokazali, że czas spędzony na basenie nie jest czasem straconym a co za tym idzie na pewno nie jest to zabawa a ciężka praca tych młodych ludzi. Gratulacje dla zawodników i ich trenera Pana Krzysztofa Kretka! Zawodnicy Uks Salmo Żory z roczników 2001 i 2002 zdobyli łącznie 19 medali:

• SZYMON JAWORSKI, po raz kolejny potwierdził swoją wysoką formę sportową zdobył medal złoty w konkurencji memoriałowej 100m styl zmienny wśród 14 i 15 latków oraz Puchar za pierwsze miejsce w tej samej konkurencji w kategorii OPEN,
  • KACPER MILBRANT, zdobywca 5 medali (1 złoty 100m styl motylkowy, 1 srebrny 50m styl motylkowy, i 3 medale brązowe w konkurencjach: 200m styl dowolny i zmienny oraz 100m styl dowolny),
  • AGNIESZKA TOMASIAK, z Pawłowic przywiozła 3 medale ( 1 złoty 50m styl grzbietowy, 1 srebrny 200z styl zmienny, 1 brązowy 50m styl motylkowy),
  • MARCEL SADŁO, jego zdobyczą padły 2 medale (1 złoty 200m styl klasyczny oraz 1 srebrny 100m styl klasyczny),
  • BARTŁOMIEJ URYGA, do kolekcji medalowej dołożył 2 medale ( 1 złoty 100m styl klasyczny i 1 brązowy 50m styl klasyczny),
  • MONIKA WAGNER, wywalczyła 3 medale (1 srebrny 100m styl klasyczny oraz 2 medale brązowe 100m styl zmienny i 50m styl klasyczny),
  • PIOTR ŹDZIEBŁO, uczeń klasy 1 A zdobył 2 medale (1 srebrny 200m styl zmienny i 1 brązowy 100m styl zmienny),
  • IZABELA KUSAK, kolejna zawodniczka ,która zdobyła medal. Iza stanęła na najniższym podium zdobywając medal brązowy na dystansie 200m stylem zmiennym.

Nie próżnowali również zawodnicy młodszych roczników naszego Klubu, będący uczniami klasy 5G Szkoły Podstawowej nr 17 Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Ligonia. Z medalami wrócili:

• JULIA OLMA – zdobyła 2 złote medale, 1 srebrny i brązowy,
  • JAKUB ŚLIWKA – zdobył 1 złoty i 2 srebrne medale,
  • ALAN SZCZASIUK – zdobył 1 srebrny medal,
  • WIKTORIA TRZECIAK – wywalczyła 1 brązowy medal.

Sztafeta 4x50m stylem zmiennym w składzie Michalik, Żak, Śliwka, Chochliński zajęła 3 miejsce. Trenerami zawodników są: Paweł Nowak i Tomasz Śliwka.

W zawodach udział brali: Kacper Cielecki, Olaf Pajączkowski, Natan Piotrowski, Zuzanna Grzymała, Lala Nadia, Lala Patrycja, Nadia Motyka, Oliwia Widera, Kacper Kapusta, Julia Kostrzewska. Zawodnicy poprawiali swoje rekordy życiowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!