Łowcy medali – UKS Salmo Żory

0
435

Miło nam poinformować, że zawodnicy UKS Salmo Żory, to multimedaliści Mistrzostw Śląska, które odbywały się od 04 do 05 grudnia 2015 w Gliwicach. Ciężka praca zawodników a także trenera Krzysztofa Kretka (TRENERZE, DZIĘKUJEMY!) mnóstwo wyrzeczeń, cierpliwości a także złości sportowej i poświęcenia w ostatnich miesiącach przyniosła wspaniały prezent Mikołajkowy zawodnikom, rodzicom i także szkole, do której uczęszczają zawodnicy czyli Gimnazjum nr 4.

Dumne z tej młodzieży powinno być Miasto Żory, które wspiera klub UKS Salmo Żory. Zawodnicy łącznie zdobyli 30 medali i w klasyfikacji medalowej nie mieli sobie równych! Oraz po kilka tytułów Mistrza Śląska.
Oto wyniki podopiecznych Krzysztofa Kretka:

• SZYMON JAWORSKI, zdobył indywidualnie 6 medali (5 złotych i 1 srebrny) a co za tym idzie tytuły PIĘCIOKROTNEGO MISTRZA ŚLĄSKA w następujących stylach: 50m, 100m, 200m styl dowolny, 50m styl motylkowy i 100m styl zmienny oraz tytuł Wice – Mistrza Śląska na dystansie 200m stylem zmiennym,
  • KACPER MILBRANT, także wywalczył 6 medali (4 złote i 2 brązowe) został CZTEROKROTNYM MISTRZEM ŚLĄSKA w następujących konkurencjach: 50m, 100m, 200m stylem grzbietowym a także 200m stylem motylkowym oraz do złota dołożył dwa medale brązowe w konkurencjach 100m stylem motylkowym i 400m stylem dowolnym,
  • BARTŁOMIEJ URYGA, to kolejny MISTRZ ŚLĄSKA w konkurencji 50m stylem klasycznym. Bartek został także Wice – Mistrzem Śląska na dystansie 100m stylem klasycznym i brązowym medalistom na 200m stylem klasycznym. Łącznie Bartek wywalczył 3 medale (1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy),
  • MARCEL SADŁO, jego zdobyczą padły 2 medale ( 1 srebrny i 1 brązowy). W konkurencji 200m stylem klasycznym Marcel został Wice -Mistrzem Śląska do tego tytułu dołożył brązowy medal na dystansie 100m stylem klasycznym,
  • MONIKA WAGNER, zdobywczyni 2 medali( srebrnych) w konkurencjach 50m i 100m stylem motylkowym. Do tych medali dopisany jest oczywiście tytuł Wice- Mistrzyni Śląska,
  • AGNIESZKA TOMASIAK to kolejna medalistka Mistrzostw Śląska. Agnieszka dwukrotnie stawała na podium zdobywając dwa brązowe medale w konkurencjach 50m i 100m w stylu motylkowym,
  • KACPER CIELECKI to brązowy medalista Mistrzostw Śląska na dystansie 200m stylem grzbietowym,
  • OLAF PAJĄCZKOWSKI także zdobył brązowy medal w konkurencji 50m stylem grzbietowym.

To nie koniec sukcesów pływaków UKS Salmo Żory! Grupa pokazała, że nie tylko w pojedynkę zdobywa się medale. Rewelacyjnie spisała się sztafeta panów w niezmienionym składzie: JAWORSKI, MILBRANT, URYGA, SADŁO. Otóż ta sztafeta zdobyła POTRÓJNY tytuł MISTRZÓW ŚLĄSKA w następujących konkurencjach: 4 x 200m stylem dowolnym, 4 x 100m stylem dowolnym a także 4 x 100m stylem zmiennym. Nie gorsze pozostały nasze panie, które po zaciętym boju wywalczyły tytuł Wice – Mistrzyń Śląska na dystansie 4 x 100m stylem zmiennym w składzie: WAGNER, TOMASIAK, PICHNAR S., LUŻYNA. Z tym wynikiem żeńska sztafeta wywalczyła także brązowy medal w kategorii OPEN.

Pozostało jeszcze przedstawić wyniki i skład sztafet tzw. MIX i tak: dwukrotnie sztafety te zajmowały drugie miejsce a występowały w następującym składzie: Jaworski, Uryga, Tomasiak, Wagner. Wielkie brawa dla zawodników a także dla ich trenera!